V prvej sezóne získal juniorský majstrovský titul, teraz si odkrútil debut vo fínskej lige!

Filip Krivošík
Filip Krivošík

HELSINKI - V sobotňajšom dueli najvyššej hokejovej fínskej súťaži SM-Liiga (Hämeenlinna - Jyväskylä 2:1 pp) debutoval ďalší slovenský hokejista. V drese HPK Hämeenlinna si odkrútil premiéru len 18-ročný odchovanec ružinovského hokeja Filip Krivošík, ktorý v uplynulej sezóne získal s tímom Hämeenlinna v najvyššej fínskej juniorskej súťaži do 20 rokov Nuorten SM-liiga cenný majstrovský titul!

"Tréner Antti Penanen mi oznámil vo štvrtok, že som povolaný do prvého tímu a v sobotu si odkrútim premiéru v najvyššej súťaži. Bolo to zvláštne, ale strach som nepociťoval. Skôr som mal radosť, bola to veľká pocta, ale v kútiku duše aj rešpekt," prezradil talentovaný slovenský hokejista Filip Krivošík, ktorý v novej sezóne pôsobí v druhej najvyššej fínskej súťaže Mestis v tíme LEKI, kde si počína skvele.


"Tréneri sú so mnou spokojní, darí sa mi herne, tak to zavážilo a dostal som šancu v najvyššej súťaži. Na ľade som síce veľa nestrávil, ale je to normálne pri prvom vystúpení. Verím, že môj ice time sa bude postupom času zvýšovať. Teraz neviem, čo bude nasledovať, pretože prišla reprezentačná pauza. Tréner mi však povedal, že budem trénovať s hlavným tímom HPK a potom sa uvidí," prezradil Bratislavčan, ktorý sa po stretnutí stretol aj so slovenským protihráčom Michelom Miklíkom z tímu JYP Jyväskylä. "Popriali sme si navzájom veľa šťastia," dodal Filip Krivošík z agentúry AA Sports Management, ktorý je mimochodom aj „absolventom“ Hokejovej školy Svišť. Ako sa však naposledy vyslovil, v hlave sa mu vryli slová trénera juniorskeho majstrovského tímu HPK Hämeenlinna Matti Tiilikainena, ktorý mu pri odchode k seniorom adresoval tieto slová: "keep going - pokračuj".


Zdroj:
športky
Foto:
AA Sports Management

DISKUSIA