FOTO Posledná rozlúčka so zosnulým Teixeirom: Tu pochovajú slovenského reprezentanta!

Dionatan Teixeira zomrel vo veku 25 rokov
Dionatan Teixeira zomrel vo veku 25 rokov

BRATISLAVA - V pondelok zasiahla Slovensko správa o úmrtí niekdajšieho mládežníckeho futbalového reprezentanta SR Dionatana Teixeiru, ktorý zomrel vo svojej vlasti. Príčinou náhlej smrti 25-ročného stopéra moldavského FC Šeriff Tiraspoľ bol pravdepodobne infarkt. V utorok sa v rodnej Brazílii bude konať posledná rozlúčka s nebohým futbalistom.

Teixeira zanechal po sebe manželku a osemmesačnú dcérku. Podľa informácií Slovenského futbalového zväzu (SFZ) si Dionatan šiel zahrať futbal s kamarátmi na pláž. Prišlo mu nevoľno a napriek snahe miestnych lekárov približne okolo 19.00 h SEČ odišiel na večnosť.


Pohreb slovenského reprezentanta s brazílskymi koreňmi sa bude konať v utorok o 17:00 lokálneho času na cintoríne Jardim da Saudade v rodnej Brazílii.

Dionatan do Nascimento Teixeira, ktorý v roku 2009 absolvoval skúšky vo viacerých známych anglických kluboch (FC Middlesbrough, Blackburn Rovers, Newcastle United, Manchester City), získal v Moldavsku v uplynulej sezóne double - titul aj národný pohár. Slovenské občianstvo prijal v auguste 2013. Bol pevnou súčasťou tímu SR "21" v kvalifikácii o postup na ME 2015 tejto vekovej kategórie, mladí Slováci vtedy v baráži stroskotali na rovesníkoch z Talianska. V tíme SR do 21 rokov nastúpil osemkrát. Teixeira v júni 2014 prestúpil do Stoke z Dukly Banská Bystrica. V Premier League nastúpil dvakrát, časť sezóny 2015/2016 strávil na hosťovaní v treťoligovom Fleetwood Town. Na Slovensku pôsobil aj v Košiciach, Slovane Bratislava a Ružinej. V najvyššej slovenskej súťaži debutoval 18. apríla 2009 v drese MFK Košice, vo veku 16 rokov a 268 dní sa stal najmladším legionárom.

 

 


Tagy: Dionatan Teixeira

Zdroj:
športky, SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA