Slovenskí reprezentanti na čele s Hapalom budú obhajovať titul: Bolo to pekné opäť vidieť chlapcov

Tréner reprezentácie Pavel Hapal
Tréner reprezentácie Pavel Hapal

ŽIAR NAD HRONOM - Slovenskí futbalisti do 23 rokov budú v stredu obhajovať prvenstvo v International Challenge Trophy. V Žiari nad Hronom nastúpia o 17.00 h proti Anglicku C, ktoré už v tejto edícii dlhodobého prípravného turnaja zdolali na jeho pôde 4:3. Zverenci Pavla Hapala uspeli pred dvoma rokmi vo finále nad Tureckom v jedenástkovom rozstrele a majú šancu stať sa prvým tímom s dvoma celkovými víťazstvami za sebou.

Slováci triumfovali v Anglicku 4:3, hoci prehrávali 1:3. "Angličania omladili svoj tím v porovnaní s predchádzajúcim zápasom, čo sme odohrali u nich. Určite budú veľmi tvrdí v súbojoch. Budeme sa snažiť hrať svoju hru a predviesť divákom atraktívny a dobrý futbal. Samozrejme, zabojujeme o víťazstvo, ktoré obhajujeme z minulého ročníka Challenge Trophy," povedal tréner Hapal na oficiálnej stránke Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Turnaj je určený pre poloprofesionálne mládežnícke výbery do 23 rokov. Premiérovo sa uskutočnil v rokoch 2005 až 2006 za účasti štyroch tímov bez finálového stretnutia. V nasledujúcich troch edíciách súťaže sa stali celkovými víťazmi Belgicko (2007 - 2009), Portugalsko (2009 - 2011) a Turecko (2011 - 2013). Slovensko to dokázalo v rokoch 2013 až 2015. Hapal absolvoval prvý duel po nástupe na lavičku reprezentácie do 21 rokov práve v semifinále Challenge Trophy 26. marca 2015 v Myjave proti Nórsku.

V Žiari nad Hronom sa sčasti obnoví spolupráca z predchádzajúceho cyklu dvadsaťjednotiek, v ktorom sa Slovensko prebojovalo na záverečný turnaj majstrovstiev Európy v Poľsku. Vo výbere sa opäť stretli Ľubomír Šatka, Martin Valjent, Branislav Niňaj, Martin Chrien či Pavol Šafranko. Viacerí zasiahli aj do prípravného súboja s Anglickom C. "Tie pocity, opäť vidieť chlapcov, boli naozaj pekné. Veď sme sa dlhšie nevideli," uviedol Hapal.

"Je to skvelý pocit, byť opäť v tomto tíme. A týka sa to aj celého realizačného tímu. V bývalej dvadsaťjednotke sme tvorili naozaj vynikajúcu partiu a preto som sa veľmi tešil, keď mi tréner Pavel Hapal zavolal a povolal ma do mužstva, ktoré sa predstaví vo finále Challenge Trophy. A mám k tomu ešte bonus navyše. Konečne som sa mohol aspoň na pár dní vrátiť domov. Veď do Zvolena, kde máme zraz a do Žiaru nad Hronom, kde budeme hrať, to mám z Banskej Bystrice naozaj na skok," dodal Chrien, ktorý prestúpil po ME 2017 do portugalskej Benficy Lisabon.

International Challenge Trophy - finále:

Slovensko 23 - Anglicko C /streda 8. novembra, 17.00 h, Žiar nad Hronom/


Tagy: Pavel Hapal Slovensko

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA