VIDEO Ďurica na poslednom zraze v kariére: Dojímavé slová o konci v reprezentácii!

Ján Ďurica pri rozhovore s novinármiJán Ďurica pri rozhovore s novinármi Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Dlhoročná opora slovenského národného tímu Ján Ďurica v blížiacich sa medzištátnych priateľských stretnutiach proti Ukrajine a Nórsku uzatvori svoju 13-ročnú reprezentačnú kapitolu.

Čoskoro 36-ročný skúsený obranca bol pri všetkých najvýznamnejších úspechov slovenského národného tímu. Predstavil sa na svetovom šampionáte v Juhoafrickej republike v roku 2010 a rovnako minulý rok aj na európskom šampionáte vo Francúzku. Ďurica prezradil, že svoj úmysel skončiť oznámil trénerovi Jánovi Kozákovi už pred začiatkom kvalifikácie o postup na Majstrovstvá sveta 2018 v Rusku, kde sa chcel rozlúčiť so svojou reprezentačnou kariérou. Bohužiaľ to sa tomuto sympatickému futbalistovi už nepodarí, no v domácom prípravnom stretnutí proti Nórsku sa ešte poslednýkrát predstaví pred domácim publikom.

Svoje pocity priblížil pred kamerou samotný Ďurica: "Zatiaľ si to užívam, ale možno mi to dojde až potom poslednom zápase. Ešte budeme spolu ďalších desať dní, každý deň si užijeme. Je to ťažké, pretože trinásť aj pol roka byť v reprezentácii, byť súčasťou kolektívu je naozaj dlhá doba. Teraz nastal ten čas, keď sa blíži ten koniec, tak je to ťažké," povedal skúsený stopér.

Ďurica priznal, že túžil ukončiť svoju národnú púť práve na šampionáte v Rusku, kde dlhé roky pôsobil v tíme Lokomotíva Moskva. Mohla to byť nádherná rozlúčka, ktorá sa bohužiaľ nenaplnila: "Pôvodne som mal také plány, že by to mohlo byť v Rusku, ale to sa nepodarilo a už je to za nami."

Viac o téme: Ján Kozák Slovensko Ján ďurica
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR; VIDEO: Športky.sk - Ján Zemiar
  • Zdroj: športky

Súvisiace články