Bolt má jasno v tom, kto prekoná jeho rekordy: Odpoveď vás pobaví!

Usain Bolt
Usain Bolt

BRATISLAVA - Jamajský superšprintér Usain Bolt (31) je len pár mesiacov v atletickom dôchodku, ale už si vymyslel odpoveď na časté otázky typu, kto a kedy prekoná jeho fantastické svetové rekordy na 100 a 200 m. Podľa Bolta to bude Bolt junior, ktorý raz, dúfa, príde na tento svet.

"Bude to ťažké, ale jedného dňa sa tak stane. A myslím si, že to môže dokázať môj syn," povedal jamajský rýchlik v rozhovore pre magazín Playboy. Práve založením rodiny Bolt argumentoval koniec pretekárskej kariéry. Najprv si však chce dopriať poriadnu dovolenku a potom si dokáže predstaviť prácu experta pri televíznych prenosoch z vrcholných atletických podujatí.

Bolt je od roku 2009 držiteľom svetových rekordov na 100 m (9,58 s) aj 200 m (19,19). Osemnásobný olympijský víťaz a 11-násobný majster sveta v závere kariéry prišiel o čistý štít z vrcholných podujatí, keď na augustových majstrovstvách sveta v Londýne dobehol do cieľa stovky až na treťom mieste. V úplne posledných pretekoch kariéry - štafete na 4x 100 m - nedobehol do cieľa pre svalové zranenie.


Tagy: Usain Bolt

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA