Smoleňák šokovaný z jednania Slovana: Najproduktívnejší hráč toto ešte nezažil

Radek Smoleňák pri striedačke Slovana
Radek Smoleňák pri striedačke Slovana

BRATISLAVA - Vedenie hokejového Slovana Bratislava zapísalo svojho najproduktívnejšieho hráča Radka Smoleňáka na listinu nechránených hráčov. Informoval o tom KHL Media Team na svojom twitterovom konte.

Český útočník síce v prebiehajúcej sezóne KHL vedie tímovú produktivitu s 19 bodmi (5+14) v 24 zápasoch, nehodí sa však do koncepcie nového trénera Slovana Eduarda Zankovca. Ten ho nezaradil na súpisku v uplynulých domácich stretnutiach a 30-ročný krídelník neodletel s mužstvom ani na práve skončený trip. "Pre Smoleňáka som nenašiel miesto v prvých dvoch formáciách a on nie je hráčom do tretej či štvrtej lajny," citoval portál sport.cz bieloruského kouča, ktorý začiatkom októbra nahradil vo funkcii Čecha Miloša Říhu.

Smoleňákove dni v Slovane sú tak pravdepodobne spočítané. "Belasí" ho ponúkli konkurenčným klubom KHL, ktoré majú 48 hodín na to, aby si ho vybrali z listiny nechránených hráčov. "Urobte si sami obraz. Ja mám svoj názor na vec, ale pripadá mi to úsmevné. Toto som ešte nezažil," reagoval Smoleňák na vyradenie z kádra.


Tagy: Radek Smoleňák

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA