Obrovské aféry a prevalené kauzy v Česku: Všetko to nepríjemne zasiahlo aj Slovensko

Radek Bendl
Radek Bendl

PRAHA - Česká strana v poslednej chvíli odstúpila od spoločnej kandidatúry so Slovenskom a Maďarskom na usporiadanie ME mužov v hádzanej v rokoch 2022 alebo 2024. Potvrdenie kandidatúry by Český zväz hádzanej považoval v súčasnosti za príliš veľké ekonomické riziko vzhľadom na nejasnosti v oblasti štátneho financovania športu po májovej dotačnej kauze.

V rámci nej zatkli vtedajšiu zástupkyňu ministerstva školstva Simonu Kratochvílovú a predsedu Futbalovej asociácie ČR Miroslava Peltu. Aféra spôsobila zdržanie dotácií pre šport a zasiahla i hádzanárov v súvislosti s plánovanou kandidatúrou na organizáciu ME. "Za daného stavu financovania športu zo strany štátu by potvrdenie kandidatúry znamenalo neospravedlniteľný ekonomický hazard, ktorý sme nechceli podstúpiť," citovali české médiá prezidenta Českého zväzu hádzanej Radeka Bendla, ktorý po útokoch niektorých klubov plánuje k 31. januáru odstúpiť z funkcie, rovnako ako reprezentačný manažér Karel Nocar.

O hostiteľoch ME sa rozhodne budúci rok v júni. Okrem česko-slovensko-maďarskej kandidatúry prejavili o usporiadanie šampionátu v roku 2022 záujem aj Belgicko so Španielskom a Francúzskom a Dánsko s Nemeckom a Švajčiarskom.


Tagy: Radek Bendl

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Milan Kapusta

DISKUSIA