Zahrá si v najlepšej lige sveta? Ruský dopingový hriešnik priznal kontakt s klubom NHL!

Danis Zaripov
Danis Zaripov

ST. LOUIS - Skúsený ruský útočník Danis Zaripov priznal kontakt s klubom zámorskej hokejovej NHL.

"Hovoril som s predstaviteľmi Blues, rozoberali sme možnú spoluprácu. Viac prezradiť nemôžem," povedal Zaripov pre Championat.com.

Zaripov dostal povolenie hrať v NHL napriek tomu, že od IIHF a KHL má dištanc na dva roky za pozitívny dopingový nález. Tridsaťšesťročnému hokejistovi našli v odobratej vzorke zakázané látky - stimulátory, diuretiká a maskujúce prostriedky. Do 22. mája 2019 nemôže hrať v žiadnej súťaži, ktorá má zmluvu s Medzinárodnou hokejovou federáciou (IIHF). Vedenie NHL však skúsenému Rusovi povolila štart vo svojej lige, pretože látky, na ktoré bol pozitívne testovaný, nie sú zakázané v jej antidopingových pravidlách.

Zástupca komisára NHL Bill Daly v auguste povedal, že pseudoefedrín, ktorý Zaripovovi našli v odobranej vzorke, nie je na zozname zakázaných látok NHL a Rus navyše nemal možnosť obhájiť prítomnosť nepovolenej substancie. Tú dostal od vedenia profiligy, po vypočutí a preskúmaní dôkazov týkajúcich sa pozastavenia činnosti mu dali zelenú na štart v NHL.

Tridsaťšesťročný Zaripov strávil predchádzajúce štyri sezóny v Magnitogorsku, predtým hral za Kazaň, do ktorej sa vrátil na začiatku júla. S tímom však v priebehu augusta po dopingovom náleze ukončil spoluprácu. Skúsený krídelník v KHL odohral vrátane play-off 603 stretnutí (254+311). Dovedna sa až štyrikrát tešil zo zisku Gagarinovho pohára, s ruskou reprezentáciou vybojoval päť medailí z MS - tri zlaté (2008, 2009 a 2014) a po jednej striebornej a bronzovej.


Tagy: St. Louis Blues Danis Zaripov

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
khl.ru

DISKUSIA