Hapala teší tímový duch mladých reprezentantov: Táto partia je veľkým prísľubom pre Slovensko

Pavol Šafranko, Filip Oršula, Martin Chrien a Jakub Paur oslavujú gól SlovenskaPavol Šafranko, Filip Oršula, Martin Chrien a Jakub Paur oslavujú gól Slovenska Zdroj: TASR - Branislav Račko

ŽIAR NAD HRONOM 9. novembra (SITA) - Slovenský výber do 23 rokov obhájil celkové víťazstvo vo futbalovom Challenge Trophy. Viac ako hladký triumf nad kvalitatívne slabšími Angličanmi (4:0), poskladanými z hráčov z nižších súťaží, v Žiari nad Hronom potešila súdržnosť a dobrá nálada aj mimo trávnika. Väčšinu z neho tvorili futbalisti, ktorí spolu absolvovali úspešnú kvalifikáciu o postup na ME 2017 do 21 rokov a na záverečnom turnaji v Poľsku im len o chlp ušiel postup do semifinále. Hráči ako Adam Jakubech, Branislav Niňaj, Martin Valjent, Martin Chrien či Pavol Šafranko si spolu s trénerom Pavlom Hapalom radi spomenuli na nedávne obdobie s úspešnými výsledkami proti rovesníkom z Holandska, Turecka, Poľska či Švédska, ktorými pobláznili futbalové Slovensko.

"Keď sme sa stretli na zraze pred finálovým zápasom Challenge Trophy, hneď sme si zaspomínali na krásne obdobie kvalifikácie aj neskoršie naše vystúpenie na majstrovstvách Európy. Pred zápasom som bol pokojný, lebo som vedel, že toto mužstvo má neskutočnú silu," rád skonštatoval Pavel Hapal a na margo hladkého triumfu nad Angličanmi doplnil: "Táto partia si futbalovo vyhovuje a aj na ihrisku to je vidieť. Nosnými hráčmi v tomto zápase boli tí, ktorí s nami absolvovali celú kvalifikáciu a aj záverečný turnaj majstrovstiev Európy do 21 rokov. Urobili sme dobrý mix s ostatnými hráčmi. Je vidieť, že väčšina z nich futbalovo rastie. Je to prísľub pre slovenský futbal a to je ešte ďalších šesť futbalistov z tejto partie v reprezentačnom A-tíme Slovenska." Hapal doplnil, že aj o niečo starší hráči si náramne užívali tých niekoľko dní spoločnej prípravy na finále Challenge Trophy. "Jakub Paur a Filip Oršula boli s nami po prý raz a zapadli perfektne. Môžem povedať, že som spokojný so všetkým - na ihrisku aj mimo neho," vravel skúsený tréner.

Hapalove slová potvrdil práve Oršula: "S týmto mužstvom som bol iba pár dní, ale ide z neho pozitívna energia. Na ihrisku vidieť, že partia je veľmi silná aj mimo neho." Martin Chrien, ktorý si po úspešných ME do 21 rokov v Poľsku vybojoval prestup do slávnej Benficy Lisabon, doplnil: "Zápas proti Angličanom sme zvládli 4:0, divákom sa musel páčiť. Samozrejme, dali sme si ešte spolu večeru a pospomínali na pekné kvalifikačné časy. Máme z toho zážitky, ktoré nám zostanú do konca života."

Azda jediní, ktorí sa v stredu večer v Žiari nad Hronom nemohli tešiť o čosi dlhšie s hráčmi, boli tréneri Pavel Hapal a Oto Brunegraf. Ešte večer sadli do auta a presunuli sa do Šamorína za reprezentáciou do 21 rokov. Už vo štvrtok nasledoval odlet na Pyrenejský polostrov, kde na novú generáciu mladých Slovákov v utorok 14. novembra v Cartagene čaká duel proti Španielom v rámci 2. skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2019 tejto vekovej kategórie. "My odlietame do Španielska, ale verím, že hráči si po triumfe nad Angličanmi aspoň malé oslavy doprajú. Bude to v ich réžii," rozlúčil sa Hapal.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: Pavel Hapal Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Branislav Račko
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články