VIDEO Réway chce v Slovane nájsť novú chuť do hokeja: Priznávam, je to risk!

Nová posila HC Slovana Bratislava Martin Réway
Nová posila HC Slovana Bratislava Martin Réway

BRATISLAVA - Slovenský hokejista Martin Réway nezostal po rozviazaní zmluvy s Montrealom Canadiens dlho bez práce. Na pôsobení do konca aktuálnej sezóny sa dohodol s bratislavským Slovanom, v ktorom chce nájsť novú chuť do hokeja. Pred prvým ostrým štartom v KHL ho ešte čaká lekárska prehliadka.

"K dohode prišlo rýchlo, priznávam, že je to risk aj pre Slovan aj pre mňa. Neviem totiž, či budem schopný hrať na požadovanej úrovni. Ale chcem to vyskúšať a uvidím podľa toho," povedal Réway po štvrtkovom tréningu Slovana. Pred začiatkom vlaňajšej sezóny sa 22-ročnému hokejistovi obrátil život hore nohami. Lekári mu diagnostikovali vírusové ochorenie, ktoré viedlo k zápalu srdcového svalu. Po dlhom liečení a rehabilitácii, počas ktorej nebol na ľade celý rok, ohlásil návrat. V septembri zamieril do Montrealu, kde absolvoval prípravný kemp. Sezónu však začal na farme v Lavale, za ktorý nastúpil v piatich zápasoch. Pripísal si v nich dva body za asistencie. Potom požiadal vedenie Montrealu o rozviazanie zmluvy. "Pochopili moju situáciu, videli, že to pre mňa nie je jednoduché. Ale rozišli sme sa v dobrom. Aj keď sa opýtate manažérov, nemôžu povedať nič zlé. Ja som sa poďakoval za všetko, čo pre mňa urobili. Mne bolo ľúto, že odchádzam, ale nedarilo sa mi tak ako som chcel."


Réwayovi okrem nedostatku kondície nesadol v zámorí ani štýl hokeja. "Premýšľal som už dlho nad plusmi a mínusmi. Trápil som sa aj keď som to nedával najavo a videli to aj oni. Nemal som jednoducho fyzičku. Hovoril som o tom aj s psychologičkou. Neprehovárali ma, ale chceli so mnou spolupracovať aj naďalej. Ale herný štýl mi proste nesedel. Mal som puk veľmi málo a keď som ho dostal, musel som ísť hneď do súboja a to ma veľmi vyčerpávalo," priznala nová akvizícia Slovana. 

Na Réwayov koniec v profilige zareagoval Slovan, mladý útočník má za sebou už dva tréningy. "Nechcem konkretizovať iné ponuky, ktoré som mal, ale KHL je kvalitná liga. Síce som neuspel v AHL, ale nechcem tvrdiť, že by som na ňu nemal. Tamojší štýl hry si vyžaduje výbornú fyzickú kondíciu a tú ešte nemám napriek tomu, že som trénoval každý deň aj individuálne." Réway je teda na reštart sezóny zatiaľ plnohodnotne pripravený iba zdravotne. "Cítim sa dobre, dúfam, že pomôžem tímu a zdvihnem si sebavedomie. Trénera Zankovca som nepoznal, ale mali sme pohovor. Teším sa na spoluprácu s ním. Ešte neviem, či v pondelok nastúpim, ale ak tréneri usúdia že áno, budem sa tešiť," poznamenal Réway a dodal: "Chcem im pomôcť, Slovan mi verí. Štýl v KHL by mi mohol sedieť. Ale netrúfam si ešte povedať, čo mi to prinesie. Ale po pár zápasoch by to mohlo byť dobré. Budem doma, mám tu všetkých nablízku a to pre mňa rozhodovalo."


Tagy: HC Slovan Bratislava Martin Réway

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR; Video: TASR

DISKUSIA