VIDEO Réway v ťažkej situácii aj o možnom konci kariéry: Nebudem mať na výber, ak...

Nová posila HC Slovana Bratislava Martin Réway
Nová posila HC Slovana Bratislava Martin Réway

BRATISLAVA - Martin Réway dozaista patril medzi najväčšie slovenské talenty. Cestu za hokejovou slávou mu skomplikovalo ochorenie, ktoré ho na celý rok odstavilo od hokeja. Cesta do NHL sa tak výrazne skomplikovala, no dvere ešte nie sú úplne zatvorené. Dohnať zameškané však nebude vôbec jednoduché. Réway priznal, že ak sa jeho čarovné ruky znovu nerozbehnú, bude uvažovať aj o konci kariéry. Hokej mu totiž musí prinášať v prvom rade radosť.

Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.

Po prekonaní zápalu srdcového svalu bude istý čas trvať, kým sa podarí 22-ročnému slovenskému útočníkovi dostať nazad do formy. "Na 100% ešte nehrám, no nie je to preto, že som chorý. Chorobu som už prekonal. Chvíľu to potrvá, kým sa dostanem do takej formy, v ktorej by som chcel byť. Chýba mi kondícia, odišli ruky, kľučky, prihrávky, streľba, časovanie. Skrátka všetko to, čo sa vytratí, keď nie je zápasová prax. Keď som bol zdravý, ani som nad tým nepremýšľal, že by som niečo také mohol zabudnúť. Teraz už ale cítim progres. Prvý turnaj v Toronte, to bola divočina, katastrofa. Odvtedy však cítim každý týždeň zlepšenie," povedal v rozhovore pre Športky.

I keď Réwaya draftoval Montreal, ktorý s ním mal aj napriek zdravotným komplikáciám veľké plány, predsa sa rozhodol odísť. Hnevalo ho, aké výkony podáva a potreboval sa pokúsiť o reštart niekde inde. "Blízko NHL som určite nebol, preto som sa rozhodol odísť. V klube mali so mnou trpezlivosť, snažili sa ma podporovať, dávali mi čas, no mňa to ešte viac štvalo. Ja potrebujem podávať také výkony, na ktoré som hrdý. Vždy chcem byť jeden z najlepších v tíme, ak nie najlepší. Hovoril som si, že ak by som neochorel, tak by som bol v Lavale (AHL) suverénne najlepší. Veci, ktoré by som bol schopný spraviť, a tie by ma mohli dotiahnuť aj do NHL, momentálne nemám. Buď som tam mohol zostať a trápiť sa alebo som mohol skúsiť reštart kariéry v Slovane. Ak by som tam zostal, do NHL by som sa mohol dostať až o tri či štyri roky, a to neprichádzalo do úvahy," pokračoval.

I keď koniec kariéry tak mladého a talentovaného hráča je nepríjemná téma, Réway sa v kútiku duše pripravil aj na tento scenár. Pokiaľ mu hokej nebude prinášať radosť tak ako v minulosti, rozhodne sa skončiť: "Ak by som do začiatku ďalšej sezóny nevidel žiadne zlepšenie, tak nebudem chcieť hrať hokej. Nie je možné, aby som z hokeja nemal radosť. Nechcem si to ani predstaviť, no ak nebudem spokojný so svojou hrou, nebudem mať na výber."


Tagy: HC Slovan Bratislava Martin Réway

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
TASR; Video: Bublavý

DISKUSIA