Športovo-politická vojna otriasa celým svetom: Putin otvorene obvinil Ameriku!

Vladimir Putin
Vladimir Putin

MOSKVA - Sankcie voči ruským športovcom a množiace sa zákazy ich účasti na vrcholných medzinárodných súťažiach pre obvinenia z dopingu je zasahovaním Spojených štátov do predvolebnej kampane pred budúcoročnými prezidentskými voľbami v Rusku.

Na vylúčenie ďalších štyroch ruských športovcov z budúcoročnej zimnej olympiády v kórejskom Pjongčangu takto zareagoval ruský prezident Vladimir Putin. "V rámci odvety za naše údajné zasahovanie do ich volieb chcú Američania vyvolávať problémy počas volieb prezidenta Ruska," vyhlásil vo štvrtok Putin.

Svoje obvinenie sa ruský prezident pokúsil podložiť argumentom, že medzinárodné športové organizácie sú sieťou prepojenou "vzájomnými vzťahmi a závislosťami", pričom "kontrolný balík je v Spojených štátoch", kde je najviac sponzorov športových podujatí, ako aj médií, ktoré na ne majú vysielacie práva.

Vedenie bežeckého lyžovania v Rusku vo štvrtok informovalo, že štvoricu ich športovcov dodatočne diskvalifikovali zo ZOH 2014 v Soči a v budúcnosti už nebudú môcť byť účastníkmi najväčšieho zimného športového sviatku. Ide o Maxima Vylegžanina, Alexeja Petuchova, Juliu Ivanovovú a Jevgeniju Šapovalovovú.

Ďalší šiesti ruskí bežci na lyžiach neboli komisiou MOV uznaní vinnými z dopingu na olympiáde v Soči. Alexander Legkov, ktorý vyhral preteky na 50 kilometrov voľne pred Vylegžaninom, a Jevgenij Belov, dostali tresty už minulý týždeň.


Tagy: Rusko USA Vladimir Putin

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA