VIDEO Nepochopiteľná penalta poškodila v baráži Severné Írsko: Hanebné rozhodnutie!

Švajčiarsko - Severné Írsko
Švajčiarsko - Severné Írsko

BRATISLAVA - Zlomovým momentom barážového zápasu o futbalové MS v Rusku medzi Severným Írskom a Švajčiarskom bola sporná penalta. Tú odpísal rumunský rozhodca Ovidiu Hategan v 57. minúte a "Helvéti" sa vďaka nej tešili z výhry 1:0, ktorá ich posunula bližšie k postupu na svetový šampionát.

Kým Švajčiari hovorili, že penalta bola prísna, podľa ostrovanov bol verdikt priam neuveriteľný. Situácia sa odohrala v 57. minúte, keď sa Xherdan Shaqiri oprel do lopty za šestnástkou a tá trafila Corryho Evansa. Rozhodca Hategan okamžite nariadil pokutový kop, no spomalené zábery ukázali, že stredopoliar Severného Írska mal ruku skrčenú pri tele a lopta ho trafila viac do ramena, keď sa strelcovi otáčal chrbtom. Nariadenú penaltu premenil Ricardo Rodriguez. Evans navyše dostal žltú kartu a bude chýbať v odvete. Tá je na programe v nedeľu 12. novembra v Bazileji.

"Jedenástka bola trochu prísna, ale my sme si zaslúžili víťazstvo," povedal Vladimir Petkovič, tréner Švajčiarov, ktorí boli počas celého priebehu lepší a na rozdiel od domácich si vytvorili aj zopár dobrých šancí. Úplne opačný názor mal Michael O'Neill. "Som zdrvený týmto verdiktom a som zdrvený žltou kartou. Bol to rozhodujúci moment v zápase. Lopta trafila Corryho viac do chrbta a na vrchol ramena, takže je to neuveriteľné. Nikto nereklamoval penaltu, tak som si myslel, že rozhodca odpískal faul alebo ofsajd," hromžil šéf domácej lavičky. "Hráči sú veľmi nahnevaní, no musíme nájsť spôsob, ako v nedeľu dosiahnuť dobrý výsledok."

Samotný Evans bol z verdiktu zdrvený. "Je to niečo hanebné. Jasne som nezdvihol ruku hore. Som z toho zničený," povedal pre televíziu BBC. Ani druhý hlavný aktér rozhodujúceho momentu nie je presvedčený o správnosti verdiktu. "Neviem, či to mala byť penalta alebo nie. Snažil som sa vystreliť na bránu a neviem, či sa dotkol lopty rukou. Rozhodca však odpískal penaltu, taký je futbal," povedal Shaqiri.

K zápasu sa vyjadril aj bývalý reprezentant Sev. Írska John O'Neill. "Bolo to hrozné rozhodnutie. Prinajlepšom ho to trafilo na vrchol ramena. Rozhodca bol počas celého zápasu otrasný, pokazil zápas. Na druhej strane som sklamaný z výkonu Severného Írska. V zápase takéhoto významu sme nič nepredviedli. Švajčiari boli o míľu lepší. No ak by nedostali jedenástku, aj tak by sme hrali otrasne, ale skončili by sme s remízou 0:0," vyhlásil.

 

 


Tagy: Severné Írsko Švajčiarsko

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA