VIDEO Vlhovej v žrebe šťastie neprialo: V Levi má tie najvyššie ambície

Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová
Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová

LEVI - Slovenka Petra Vlhová bude mať na hrudi číslo 7 v sobotňajšom úvodnom slalome novej sezóny Svetového pohára 2017/2018 v zjazdovom lyžovaní vo fínskom Levi. Na piatkovom slávnostnom žrebovaní čísel si 22-ročná Liptáčka vyžrebovala z troch možností, ktoré zostali v ponuke, najvyššie číslo spomedzi tých, čo prichádzali do úvahy.

Piata najlepšia slalomárka uplynulej sezóny SP Vlhová je dlhodobo členkou užšej špičky a prvej nasadzovacej skupiny od 1 do 7. Jednotku v sobotňajšej slalomovej ouvertúre sezóny bude mať Švédka Frida Hansdotterová. V Levi bude chýbať skúsená Slovenka Veronika Velez-Zuzulová, ktorá sa dáva dokopy po zranení a následnom operačnom zákroku na kolene.

"V duchu som sa zasmiala. Mala som tri možnosti a vytiahla som si sedmičku. Nedá sa nič robiť, uvidíme zajtra. Favoritky budem mať pred sebou. Výhoda čísla sedem spočíva v tom, že prídem do cieľa a budem vedieť, na čom som," uviedla Petra Vlhová po žrebe v rozhovore pre RTVS vo facebookovej prezentácii slovenskej lyžiarky. Zverenka talianskeho trénera Livia Magoniho sa vyjadrila aj k nečakanej zmene počasia, keďže za polárnym kruhom vo Fínsku bolo v piatok netradične teplo. "Je to čudné, keď je v Levi okolo nuly aj 1 °C, ale počasie si človek nenavyberá. Dúfam, že zajtra bude držať podložka. Dnes nám zrušili voľné jazdenie na súťažnej trati, lebo bolo teplo," uviedla štvrtá najlepšia slalomárka tohtoročných MS v St. Moritzi.

Pred rokom bola Vlhová v Levi na bronzovom stupienku, nižšie ambície nebude mať ani v sobotu. "Spomienky sú pekné, ale teraz je nová sezóna. Ak zájdem svoju jazdu, budem spokojná. Ambície sú stále najvyššie," dodala jediná Slovenka na štarte ženského slalomu v Levi.

Nadchádzajúci úvodný slalomový víkend Svetového pohára 2017/2018 vo fínskom Levi bude s dvojnásobnou slovenskou účasťou. V sobotu 11. novembra sa v ženských pretekoch predstaví Petra Vlhová, o deň neskôr na Čiernej zjazdovke v Levi budú súťažiť muži aj s Matejom Falatom. Po oba dni sa prvé kolo začne o 10.00 h SEČ, druhé s tridsiatkou najlepších o 13.00 h.


Tagy: Petra Vlhová Levi

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA