VIDEO Ramsay videl nedostatky aj napriek triumfu nad USA: V tomto sme boli trochu ustráchaní!

Na snímke tréner tímu Slovenska Craig Ramsay na striedačke počas zápasu hokejového turnaja Nemecký pohár
Na snímke tréner tímu Slovenska Craig Ramsay na striedačke počas zápasu hokejového turnaja Nemecký pohár

AUGSBURG - Obhajca titulu nemohol začať lepšie. Vždy sebavedomých Američanov dokázalo Slovensko schladiť prvým gólom, ku ktorému pridalo v druhom dejstve ďalší a následne si svoje vedenie kontrolovalo. Prvá výhra nad silným súperom určite dodá hráčom potrebné sebavedomie. Tréner Craig Ramsay však nebol s hrou jeho zverencov tak celkom spokojný.

"Niektoré veci musíme robiť lepšie. Dopúšťali sme sa mnohých malých chýb. Musím povedať, že brankár podal pozoruhodný výkon. Predviedol veľa dobrých zákrokov a dal nám šancu na výhru. Naši hráči hrali tvrdo, boli sebavedomí, blokovali streli. Zo zápasu sme získali mnoho informácií. Hráči urobili všetko, čo mohli. No keď majú dostatok priestoru, mohli by to využiť a korčuľovať s pukom. V tomto sme boli trochu ustráchaní. No videl som, že tím herne podrástol a nabral sebavedomie, a to sme potrebovali," komentoval výkony slovenského národného tímu hlavný tréner Craig Ramsay.

Reprezentácia si musela prejsť generačnou výmenou. Šancu dostalo viacero mladých hráčov, ktorí so sebou priniesli aj dravosť a obrovskú chuť reprezentovať. Výkony niektorých z nich hodnotil kladne aj tréner, i keď je jasné, že ešte budú musieť nabrať potrebné skúsenosti. "Nováčikovia v reprezentácii podali dobrý výkon. Dúfam, že im to zdvihne sebavedomie, keď majú šancu hrať na takejto úrovni s tak kvalitnými súpermi," vyjadril sa k nováčikom.

Už v sobotu čaká na Slovákov domáci tím, ktorý sa spolieha na mohutnú podporu miestnych fanúšikov. Tí sa ukázali v hojnom počte už na zápase s Ruskom. "Pôjdu po nás poriadne tvrdo. Vedia, ako poskladať silný hokejový tím a určite budú pripravení. Naši chlapci budú musieť prečkať úvodný tlak. Dnes sme mali prvých desať minút poriadne náročných. To isté náš čaká aj zajtra," povedal Ramsay.


Tagy: Slovensko USA Craig Ramsay

Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
TASR - Pavel Neubauer, Ján Zemiar; Video: Ján Zemiar

DISKUSIA