VIDEO Slovenský hrdina Laco pod enormným americkým tlakom: Bolo to na hrane!

Ján Laco v zápase Slovenska s USA na Nemeckom pohári
Ján Laco v zápase Slovenska s USA na Nemeckom pohári

AUGSBURG - Po víťaznom zápase proti USA na Nemeckom pohári ho vyhlásili za najlepšieho slovenského hokejistu. Brankár Ján Laco predviedol počas amerického tlaku v tretej tretine viacero výborných zákrokov a celkovo kryl 34 striel. Podľa jeho slov mu však pomohol aj obetavý výkon v defenzíve.

Lepší vstup do zápasu mali hráči USA, ale postupne sa hra začala vyrovnávať. "Myslím si, že začiatok bol preto z našej strany ustráchaný, lebo sme možno nevedeli, čo nás čaká. Ale potom to bol vyrovnaný zápas. Plnili sme to, čo nám tréneri povedali a fungovalo to výborne," povedal po zápase Laco, ktorý pochválil najmä kolegov z obrany: "Bolo veľmi veľa zblokovaných striel, čo je pozitívne a v takýchto zápasoch veľmi dôležité."

Lacov Chomutov sa v českej lige pohybuje v strede tabuľky a podáva kolísavé výkony. Slovenský brankár však patrí medzi jeho opory, čo potvrdil aj v národnom tíme. "V reprezentácii je to niečo iné ako v lige. Som rád, že ten zápas bol víťazný a že sme si ho užili," vyhlásil skúsený 35-ročný brankár, ktorý sa najviac zapotil pri dvojnásobnej presilovke súpera v 3. tretine. "Tam to bolo dlhé, ale chvalabohu sme to ustáli."

Po nevýraznom výkone v prvom dejstve boli Slováci v tom druhom lepším mužstvom, v tretej aj vinou nedisciplinovanosti Ramsayho zverencov sa Američania tlačili pred Laca viac. "V tretej tretine boli stále v bránkovisku, bolo to na hrane. Ale o tom je moderný hokej," dodal Laco, vďaka ktorého zákrokom v závere mohlo Slovensko oslavovať prvé víťazstvo v Augsburgu. "Som rád, ale všetko sa odvíjalo od začiatku zápasu. Nám počas neho rástlo sebavedomie viac a viac." Na turnaji dostanú príležitosť všetci traja nominovaní brankári, Laco sa ešte v jednom predstaví ako náhradník. "Vedel som už po zraze v Bratislave, v ktorom zápase nastúpim. Odkomunikovali sme si, kto kedy bude chytať," prezradil najlepší hráč prvého zápasu.


Tagy: Ján Laco Slovensko USA

Zdroj:
TASR
Foto:
Ján Zemiar; Video: Ján Zemiar

DISKUSIA