VIDEO Slovenská dravosť pokorila giganta: Porovnať sa s takými menami bolo parádne!

Ladislav Romančík
Ladislav Romančík

AUGSBURG - Slovenský tím sa už dlhšie nemôže spoľahnúť na zlatú generáciu, ktorá nosila medaily prakticky povinne. Prišiel čas vliať do reprezentácie novú krv a pozorovať, kto sa danej šance chopí. Jedným z najlepších mladíkov, ktorí dostali možnosť reprezentovať svoju vlasť, je obranca Ladislav Romančík. Napriek tomu zostáva pokorný a dôvery vedenia si nesmierne váži.

21-ročný slovenský obranca začal sezónu v Dukle Trenčín, kde hráva v prvom defenzívnom páre. Trenčiansky káder je v rozbehnutom ročníku Tipsort ligy poriadne silný, čo dokazuje aj jednoznačné vedenie v súťaži. Po návrate zo Švédska dostal talentovaný obranca možnosť vybehnúť na ľad a čeliť veľkým hviezdam ako Ryan Malone či Brian Gionta. "Je to výborný pocit. V tíme USA v podstate takmer všetci hrávali NHL. Každé víťazstvo si vážime. Vyhrať budeme chcieť aj zajtra a pôjdeme si aj po výhru v turnaji. Porovnať sa s takými hráčmi, akými disponuje súper, bolo parádne," povedal v kabíne Romančík po výhre 2:1 nad USA. 

Na štadión v Augsburgu si našlo cestu veľa slovenských fanúšikov a nejeden z nich mal na sebe Trenčiansky dres. Práve z týchto smerov sa ozýval najväčší hluk, ktorým diváci tlačili Slovákov dopredu. "Potešil som sa, že si fanúšikovia našli cestu až sem. Boli fantastickí, celý čas nás povzbudzovali. Pre nás bola atmosféra výborná," dodal Romančík pre Športky.


Tagy: Slovensko Nemecký pohár Ladislav Romančík

Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
Ján Zemiar; Video: Ján Zemiar

DISKUSIA