Za chyby sa platí: Hlasy po tesnej prehre Slovenska na Ukrajine

Matúš Bero (Slovensko) po nevyužitej šanci
Matúš Bero (Slovensko) po nevyužitej šanci

ĽVOV - Slovenská futbalová reprezentácia prehrala v piatkovom prípravnom stretnutí s domácou Ukrajinou 1:2. Zverenci Jána Kozáka síce viedli od desiatej minúty gólom Lukáša Štetinu, ale v ďalšom priebehu inkasovali od Andrija Jarmolenka aj Jevhena Konopľanku. Pre Slovákov bol zápas vo Ľvove prvý z dvojice novembrových medzištátnych prípravných duelov. V utorok 14. novembra o 18.00 h privítajú Nórsko v Trnave.

Hlasy po zápase:

Ján Kozák, tréner SR: "Fantastická atmosféra, nasadenie, prístup hráčov obidvoch mužstiev k prípravnému zápasu. Málokedy sa vidí niečo také. Z tejto stránky všetko v poriadku, nebyť výsledku, keďže sme prehrali. Súper nám dal darček v podobe gólu. Domáci brankár urobil hrubú chybu, dali sme gól. V piatok sme boli veľkí gavalieri, pretože sme to súperovi vrátili. Škoda, zápas bol rozohraný tak, že sme ho nemali prehrať."

Marek Hamšík, stredopoliar SR: "Ukrajina vyhrala zaslúžene, za chyby sa platí. Síce sme viedli, ale potom nás domáci zatlačili a otočili skóre. Prípravné zápasy sú však na skúšanie a tréner videl v akcii viacero hráčov. Treba dať hlavu hore, v utorok na nás čakajú Nóri."

Matúš Bero, stredopoliar SR: "Futbal je o chybách, tie naše dokázal súper potrestať. Bol to náročný zápas na ťažkom teréne, nedalo sa hrať po zemi. Škoda mojej šance za stavu 1:2, mohli sme uhrať lepší výsledok."

Lukáš Štetina (obranca SR, autor gólu): "Je krásne dať gól za národný tím. Zbieram skúsenosti. Nemali by sa stávať takéto chyby. Žiaľ, stalo sa. Som dosť sebakritický, prevažuje u mňa ten spáchaný gól."

Milan Škriniar (obranca SR): "Začali sme veľmi dobre, dali sme gól po štandardke. Ukrajina má svoju kvalitu. Prehrali sme si to vlastnými chybami, aj o tom je futbal."

Erik Sabo (obranca SR): "Pri treťom góle vystihli moju prihrávku. Snažil som sa potom nekaziť a darilo sa mi to. Až na tú chybu som so svojím výkonom spokojný. Zápasu by skôr svedčala remíza."


Tagy: Slovensko Ukrajina

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA