Škrtel o Ďuricovi a reprezentácii: Ľahšie než odísť bolo povedať, že zostávam

Martin Škrtel počas tréningu
Martin Škrtel počas tréningu

ĽVOV - V utorok bude mať obranca a kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel poslednú príležitosť nastúpiť v drese národného mužstva po boku Jána Ďuricu. Čoskoro 36-ročný stopér tureckého Trabzonsporu Ďurica (nar. 10. decembra 1981) sa utorkovým trnavským medzištátnym prípravným zápasom proti Nórom (18.00 h) rozlúči so svojou bohatou reprezentačnou kariérou.

"S Janom sme hrali spolu 13 rokov, je to trochu aj unikát. Bude chýbať nielen mne, ale všetkým. Rozhodol sa tak, ako sa rozhodol. Môžeme mu len zagratulovať k jeho kariére a poďakovať sa mu za to, čo pre to mužstvo urobil," povedal Škrtel po piatkovej ľvovskej prehre 1:2 s Ukrajincami v prípravnom stretnutí a pokračoval: "Zápas s Nórskom bude najmä o emóciách. Jano bol v mužstve veľmi dlho a pre reprezentáciu urobil veľmi veľa. Budem rád, keď príde čo najviac ľudí, aby bol štadión plný a aby si to on užil. Bolo by perfektné, ak by sa rozlúčil víťazstvom. Spravíme pre to všetko; verím, že sa nám to podarí."

Po neúspešnej kvalifikácii o postup na budúcoročné MS do Ruska sa tréner SR Ján Kozák rozprával s členmi kádra, ktorí majú viac než 30 rokov, o ich plánoch v súvislosti s národným mužstvom. Debata neminula ani onedlho 33-ročného kapitána reprezentácie Škrtela (nar. 15. decembra 1984), ktorý koučovi oznámil, že je pripravený pokračovať v drese s dvojkrížom. "Reprezentovať je snom každého hráča, je to vrchol. Po kvalifikačných zápasoch so Škótskom a Maltou bolo všetko čerstvé, preto som nechcel nič šiť horúcou ihlou. Chcel som sa poradiť s manželkou, rodinou. Pravdu poviem, ľahšie než odísť bolo povedať, že zostávam. Z takéhoto mužstva sa odchádza veľmi ťažko. Táto partia je asi najlepšia, v akej som v kariére pôsobil. Ak budem zdravý a vo forme, verím, že budem stále plnohodnotný člen mužstva ako doteraz. S trénerom sme sa dohodli, že budem pokračovať, všetko však závisí od zdravotného stavu a mojej formy. Urobím všetko pre to, aby som do tímu patril. Verím, že stále mám mužstvu čo dať a budem stále prinášať skúsenosti a kvalitu," vyhlásil zadák tureckého klubu Fenerbahce Istanbul a dodal: "Mám svoje roky, telo reaguje inak než pred piatimi či šiestimi rokmi, ale dá sa to zvládnuť. Asi to bude stále len horšie a horšie, urobím však všetko pre to, aby môj zdravotný stav a forma boli na takej úrovni, aby som tímu pomáhal."


Niekdajšia opora anglického FC Liverpool tiež naznačila, kto by mohol zaujať Ďuricovo miesto v zostave reprezentácie. "Náhrada za neho určite bude. Sú tam iní hráči - som tam ja, 'Škrinka' (Milan Škriniar, pozn.), 'Štetec' (Lukáš Štetina, pozn.), mladí chalani z dvadsaťjednotky ako Šatka, Niňaj. Záleží na nás, kto bude podávať také výkony, aby sa do tímu dostal," povedal Škrtel a predznamenal, na aký cieľ sa v národnom mužstve počas nasledujúcich mesiacov sústredí: "Čas do majstrovstiev Európy 2020 je veľmi dlhý. Verím, že príprava, ktorú začíname, vyvrcholí práve na tomto turnaji."


Tagy: Martin Škrtel

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA