Bývalý šéf FIFA má na hlave poriadny škandál: Nechutné správanie voči futbalistke!

Sepp BlatterSepp Blatter Zdroj: SITA

LISABON- Americká futbalová brankárka Hope Solová obvinila bývalého dlhoročného prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Seppa Blattera zo sexuálneho obťažovania. V rozhovore pre portugalské periodikum Expresso uviedla, že švajčiarsky funkcionár ju mal počas vyhlasovania Zlatej lopty tesne pred nástupom na pódium chytiť za zadok.

Solová už predtým vyjadrila podporu všetkým ženám, ktoré v rámci hnutia metoo prezradili verejnosti svoje skúsenosti so sexuálnym obťažovaním. Teraz pridala vlastný príbeh. Pred štyrmi rokmi v Zürichu mala odovzdať na pódiu spoločne s Blatterom cenu pre najlepšiu futbalistku roka svojej reprezentačnej spoluhráčke Abby Wambachovej. "A Blatter mi siahol na zadok," povedala 36-ročná brankárka.

Dvojnásobná olympijská víťazka a majsterka sveta držala v sebe tento zážitok dlhý čas. Počas vyhlasovania nemala čas na incident reagovať, musela totiž vyjsť na pódium, kde sa ocitla pred zrakmi celého futbalového sveta. "V tej chvíli som bola v šoku a úplne zmätená. Musela som sa dať rýchlo dokopy a odovzdať svojej parťáčke z národného tímu najväčšie ocenenie jej kariéry. Takže som sa sústredila iba na Abby," vysvetlila bývalá reprezentantka USA.

Blatter zareagoval na jej vyhlásenie odmietavo. "Toto obvinenie je smiešne," odkázal prostredníctvom svojho hovorcu. Hope Solová však trvá na svojom. Podobné drobné akty sexuálneho nátlaku sú podľa nej v ženskom futbale čoraz častejšou záležitosťou. "Futbalistky často končia so svojimi trénermi, chodia s nimi, zoberú sa. To by tréneri nemali robiť, zvlášť mladým hráčkam. A nejde iba o trénerov, ale aj o tímových lekárov, tlačových hovorcov. To som všetko videla. Je to nekontrolovateľné," dodala.

Viac o téme: Sepp Blatter Hope Solová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články