Barcelona má šancu vyriešiť problémy v zálohe: Hviezdny odchovanec pripustil možný návrat

Thiago Alcantara
Thiago Alcantara

BARCELONA/MNÍCHOV - Futbalová Barcelona sa momentálne nachádza na samom čele španielskej La Ligy, ale jej mužstvo nie je dokonalé. Výrazne sa spolieha na Lionela Messiho, svoju najväčšiu hviezdu, ostatok zatiaľ zaostáva.

Problémy má aj tímový stred poľa, kde síce stále šéfuje Andrés Iniesta, lenže má už 33 rokov a nedokáže uniesť takú záťaž ako pred niekoľkými sezónami. Ivan Rakitić nenaplnil vysoké očakávania a neukázalo sa, že je takou oporou, akou by mal byť. Sergio Busquets je na svojom poste veľkou osobnosťou, to sa nedá nijak spochybniť. Prekvapením zostávajú pozitívne a solídne výkony letnej posily Paulinha. 

V lete sa Blaugranas neúspešne snažili o kúpu liverpoolskeho Phillipeho Coutinha, jeho príchod však stále nie je uzavretý a rokovania sa možno spustia už v zimnom prestupovom období. Čo by ale povedali fanúšikovia najväčšieho katalánskeho klubu na návrat niekdajšieho odchovanca, ktorý v roku 2013 odišiel? 

Thiago Alcantara pôsobil v Barcelone od roku 15 rokov a v A-mužstve dostal príležitosť v máji 2009, keď mal 19. Počas štyroch sezón odohral za Barcu iba 68 zápasov, vsietil sedem gólov a zatúžil po hernej praxi. Najskôr sa ozval Manchester United, ale z prestupu napokon zišlo a Thiago sa pripojil k Bayernu, ktorý mal nového trénera - nebol nim nikto iný, ako Pep Guardiola. 

Aj keď je Bayern najslávnejším nemeckým klubom, srdce 26-ročného záložníka stále patrí jedinému klubu; Barcelone. "Barcelona bude vždy mojím domovom a nie preto, lebo milujem ten klub, ale taktiež mesto. Vždy mu budem naklonený. Nikdy neviete, či sa vrátim, pretože v Bayerne som veľmi šťastný, no futbal sa veľmi mení, hocičo sa môže udiať. 

Thiago vyhral s Barcelonou štyri ligové tituly, jedenkrát sa tešil z Ligy majstrov. V Bayerne sa mu nedarí o nič menej, Bayern aj vďaka nemu ovládol štyrikrát po sebe Bundesligu a po návrate z dlhotrvajúceho zranenia v apríli 2015 bol dôležitou súčasťou prvého mužstva. Thiago je stredným záložníkom, dokáže splniť defenzívne úlohy, ale zle sa necíti ani ako hráč, ktorý má voľnejšie ruky a môže zaútočiť. 

Ak by sa Barcelone naskytla príležitosť priviesť svojho odchovanca späť, určite by tak mala urobiť. Thiago má stále ideálny futbalový vek pred sebou a jeho vrchol možno ešte nenastal. Jeho návrat by znamenal pre stredovú formáciu obrovský prínos kvality a minúty na odpočinok pre oporu Andrésa Iniestu.


Tagy: FC Barcelona Thiago Alcantara

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA