VIDEO Slovenský kotol poriadne bublal: V menšine sa vyrovnal plnému nemeckému domu!

Enkláva slovenských fanúšikov
Enkláva slovenských fanúšikov

AUGSBURG - Slovenskí fanúšikovia si nemohli priať nič lepšie. Po dvoch zápasoch na Nemeckom pohári neprehrala reprezentácia ani jeden zápas. Silných Američanov zdolala 2:1 a domácich Nemcov prevalcovala sebavedomým výkonom 3:0. I keď bolo slovenských fanúšikov vo vypredanom štadióne podstatne menej ako domácich Nemcov, v hluku a podpore sa im vyrovnali. Arénou sa striedavo ozývalo skandovanie jedného či druhého tábora.

Tréner Craig Ramsay síce očakával, že domáce mužstvo bude mať v úvode zápasu prevahu, no bol to práve slovenský tím, kto udrel ako prvý. Diváci hnali slovenských reprezentantov na hranu fyzických síl neustálym skandovaním a pokrikmi, ktoré vytvorili na štadióne elektrizujúcu atmosféru.

Pozadu nezostávali ani nemeckí fanúšikovia, ktorí sa síce pomalšie rozbiehali, no pri svojich hráčoch stáli aj napriek nepriaznivému stavu. Ich bubny sa ozývali ešte dlho po tom, čo sa zápas skončil. Hráči sa im za to patrične poďakovali. Aj keď Nemecko prehralo druhý zápas v rade, ich fanúšikovia sa bavili hrou a ukázali, že budú stáť pri mužstve aj v horších časoch.


Tagy: Nemecko Slovensko Nemecký pohár

Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
Ján Zemiar; Video: Ján Zemiar

DISKUSIA