VIDEO Sklamaný Ďaloga po neúspechu s Ruskom: Mrzí to, no treba uznať súperovu kvalitu

Marek Ďaloga oslavuje gól
Marek Ďaloga oslavuje gól

AUGSBURG - Slovensko siahalo na druhý titul na Nemeckom pohári v rade, no proti dominantným Rusom to nevyšlo. Premrhané vedenie 2:1 môže Slovákov mrzieť, no na turnaji obsadili celkové druhé miesto. To je vizitka, za ktorú sa rozhodne hanbiť nemusia.

Slováci prehrávali po prvej tretine 0:1, no následne zapli motory naplno. Prišla presilovka o dvoch mužov, a tú Slováci stihli využiť hneď dvakrát. Autor druhého slovenského gólu Marek Ďaloga sa poďakoval za výbornú prácu spoluhráčom, ktorí ho poslali do vyloženej gólovej šance. "Hrali sme presilovku piatich proti trom. Chalani to dobre rozohrali, ja som zostal voľný a podarilo sa mi dobre trafiť," komentoval Ďaloga pre Športky.

I keď je druhé miesto na turnaji veľkým úspechom, v kabíne bolo cítiť smútok po prehratom zápase. Slovenský tím zanecha dobrý dojem. S viacerými nováčikmi v kádri bolo na ľade vidieť mladícku dravosť a vrátila sa aj chuť reprezentovať.  "Jasné, že to mrzí, mohli sme dokázať aj viac, no na druhej strane musíme uznať kvalitu súpera. Myslím, že sme nesklamali. Snažili sme sa na nich pripraviť. Hovorili sme si, že majú silné presilovky. V predchádzajúcich zápasoch im to tam všetko padalo, no nám sa ich podarilo eliminovať. Rusi sú silní na puku. Silný výber mala aj Amerika aj Nemci, no dnes to bol asi najviac hokejový zápas," dodal Ďaloga.


Tagy: Slovensko Nemecký pohár Marek Ďaloga

Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
Ján Zemiar; Video: Ján Zemiar

DISKUSIA