VIDEO Slovensko končí turnaj s jedným naj: Musíme na tom stavať!

Marek Čiliak
Marek Čiliak

AUGSBURG - Tri zápasy, traja brankári a tri solídne výkony. Na Nemeckom pohári žiadny iný tím neinkasoval menej gólov. Ak by sa v prípade slovenskej reprezentácie malo niečo chváliť, určite by to bol brankársky post. V poslednom vystúpení proti Rusku dostal príležitosť chytať Marek Čiliak. Proti silnému súperovi to mal dozaista najťažšie, no stretnutie si užíval.

"Rusi mali strašne silné mužstvo, boli lepší, no ja som si to užíval. Neurobili sme si žiadnu hanbu. Miestami sme s nimi hrali vyrovnaný hokej. Veľmi ma potešilo, že v oslabeniach sme dostali iba ten posledný gól. Rusi mali veľmi dobré presilovky, v ktorých strieľali veľa gólov, takže to je pozitívum," hodnotil Čiliak zápas.

Po príchode trénera Craiga Ramsayho si tím musí zvykať na viacero zmien. Na nového kouča smerujú iba slová chvály. Aj samotní hráči ale vedia, že výsledky neprídu okamžite. "S novou taktikou to bol pre nás prvý turnaj, takže si myslím, že to dopadlo dobre. Máme nový systém, musí si to ešte sadnúť. Treba si na to zvyknúť, nepríde to hneď. Je potrebné stavať na dobrých veciach, ktorých tam bolo dosť," povedal Čiliak.


Tagy: Slovensko Nemecký pohár Marek Čiliak

Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
Ján Zemiar; Video: Ján Zemiar

DISKUSIA