Tragická autonehoda v Česku: Šokujúca smrť britskej kráľovnej pokru

Emma Fryerová
Emma Fryerová

LONDÝN - Britská "kráľovná pokru" zahynula podľa britskej tlače pri automobilovej nehode 5. novembra v Plzni. Štyridsaťdvaročná Emma Fryerová podľa denníka The Sun išla do Rozvadova na kartový turnaj, ktorý bol súčasťou série World Series of Poker Europe a skončil v noci na sobotu 11.11.

Pri nehode vošiel voz Opel Corsa, za ktorého volantom sedel pokerový priateľ hráčky, na trávnatú plochu kruhového objazdu a narazil do stĺpa trolejového vedenia.

Vodič, podozrivý z usmrtenia z nedbanlivosti, bol pri nehode zranený a skončil v nemocnici, zatiaľ čo spoluidúca žena utrpela zranenia nezlučiteľné so životom. Nehoda sa stala po 3:00 ráno na privádzači cesty I/26 v smere od Slukova. Podľa britskej tlače vodič zrejme sledoval pokyny satelitnej navigácie, ktorá ale neupozornila na kruhový objazd.

Britské periodiká The Sun a Daily Maily informovali, že obeťou je Emma Fryerová, matka dvoch dcér. Žena, ktorá si už pokrom zarobila údajne 75 tisíc libier, sa chcela stať hráčkou pokru na plný úväzok, informoval The Sun.

Matka obete Sheila Waringová sa podľa denníka vrátila z miesta nehody. "Bol to taký šok, stále to nedokážem pochopiť. Všetko jej tak dobre išlo, bola najšťastnejšia vo svojom živote," povedala 60-ročná žena z Alsageru na severozápade Anglicka.

Sestra "kráľovnej pokru", tridsaťdvaročná Liz Carterová, tvrdí, že vodič sa nedopustil žiadnej chyby. "Bola to len tragická nehoda," povedala denníku The Sun.

Emma Fryerová hrala poker roky ako amatérka. V posledných niekoľkých mesiacoch však slávila úspechy na veľkých turnajoch v Nottinghame a Sheffielde a podľa The Sun už mala zaisteného sponzora, ktorý by jej umožnil venovať sa kartovej hre profesionálne a dať výpoveď v spoločnosti Bet365. Jej telo má byť transportované z Česka do domovského Alsageru budúci týždeň.


Tagy: Emma Fryerová

Zdroj:
ČTK
Foto:
facebook - Emma Fryerová

DISKUSIA