VIDEO Lašák zhodnotil vystúpenie Slovákov: Aby bola hrdosť obliekať reprezentačný dres!

Ján Lašák
Ján Lašák

AUGSBURG - Slovenskej hokejovej reprezentácii sa síce na Nemeckom pohári 2017 nepodarilo obhájiť prvenstvo spred roka, ale v Augsburgu odohrala tri dobré zápasy. Do posledného okamihu bola v hre o celkové prvenstvo na podujatí, veľkú zásluhu na tom má trio brankárov. Kouč gólmanov Ján Lašák bol s ich výkonmi nadmieru spokojný.

"Náš plán bol vidieť čo najviac adeptov, pretože olympiáda sa blíži a okruh gólmanov je dosť široký. Zamotaný som teraz ešte viac ako pred turnajom. Jano Laco potvrdil svoju pozíciu, v posledných rokoch je v reprezentácii stabilný základný kameň. Paťo Rybár odchytal v sobotu proti Nemcom výborný zápas, potvrdil svoju formu z Hradca Králové. Marek Čiliak tiež podal skvelý výkon, zo všetkých troch gólmanov to mal najťažšie. Musel čakať tri dni na svoj zápas a videl, v akom 'laufe' sú Rusi. Presvedčil, že jeho forma je v posledných rokoch špičková," povedal niekdajší reprezentačný brankár, majster sveta z Göteborgu 2002. "Výber pred Pjongčangom budeme mať ťažký, ale tým sa ešte nezaťažujem, ešte je dosť času," doplnil.

Každý z troch slovenských brankárov v Augsburgu dostal šancu práve v jednom súboji, Ján Lašák priblížil aj proces nasadzovania gólmanov. "Zohľadnili sme prosbu z Hradca Králové, aby Paťo Rybár mal v nedeľu voľno a mohol sa vrátiť do klubu. Chceli sme potvrdiť dobré vzťahy s klubom aj do budúcnosti," povedal.

Už o mesiac čaká na Slovákov turnajová generálka na ZOH, bude ňou podujatie v nórskom Hamare. Tam by mali dostať príležitosť ďalší. "Ešte som nad tým nerozmýšľal, stále mám kopec brankárov, ktorí sú pripravení. Ide o Jula Hudáčka či Denisa Godlu, na ktorého mám z Fínska špičkové referencie. To sú dvaja adepti, ktorých ešte chceme vidieť, ale za mesiac sa ešte veľa môže zmeniť," prezradil Ján Lašák.

Kouč gólmanov aktuálne považuje za predčasné hovoriť o tom, ktorí brankári pôjdu na olympijský turnaj. "Nerád by som hovoril, či niekto má isté miesto na olympiáde. Stať sa môže všeličo. Tým, že Jano Laco je už stálica v tíme, tak má asi k olympiáde najbližšie," poznamenal Lašák.

V minulosti výborný brankár prezradil aj viac o spolupráci s kanadským hlavným trénerom Craigom Ramsayom. "Chalani v kabíne sú nadšení, že majú človeka, ktorí ich vie posunúť v celej kariére, nie iba počas turnaja reprezentácie. Dáva im veľa rád do hokejového života. Chceme kráčať cestou, aby bola hrdosť obliekať reprezentačný dres a myslím si, že ideme správnym smerom," poznamenal Lašák.


Tagy: Miroslav Šatan Ján Lašák Slovensko Nemecký pohár

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR; Video: Ján Zemiar

DISKUSIA