VIDEO+FOTO Vlhová motivovaná ďalším veľkým súbojom so Shiffrinovou: Doma pôjde na 150 percent!

Petra Vlhová po prílete na letisko vo Schwechate
Petra Vlhová po prílete na letisko vo Schwechate

SCHWECHAT - Unavená, ale aj náramne šťastná. Slalomová šampiónka z Levi Petra Vlhová síce v nedeľu večer priletela na viedenské letisko Schwechat bez svojej živej atraktívnej výhry sobíka Igora, ale to jej až tak neprekážalo. Po dlhej ceste zo severu Fínska túžila byť čo najskôr doma na Liptove.

"Sob zostal na farme vo Fínsku, u nás by asi neprežil. A bolo by tiež komplikované ho sem priviezť. Určite mi však bude počas sezóny pripomínať úspech, ktorý som vo Fínsku dosiahla. A prečo meno Igor? Pomenovala som ho po otcovi. Bol prvýkrát pri tom, keď som zvíťazila v pretekoch, je to taká forma poďakovania voči nemu," povedala pred nastúpenými médiami Petra Vlhová, už trojnásobná víťazka pretekov SP v slalome.

Minimálne tak výrazne ako samotné víťazstvo medzi fanúšikmi zjazdového lyžovania zarezonoval fakt, že ho Petra Vlhová dosiahla priamym triumfom nad americkou stálicou najtočivejšej disciplíny Mikaelou Shiffrinovou. A najmä to, že ju 22-ročná Liptáčka zdolala druhýkrát v rade, keďže vyhrala aj marcový záverečný slalom uplynulej zimy v americkom Aspene. "Keď chcem zdolať Mikaelu, musím ísť čisto, bezchybne a pritom najrýchlejšie ako viem. Stačí jedna chybička a už je predo mnou. Teraz som ju však pred seba po druhom kole nepustila," významne vravela Vlhová.

Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.

Momentálne má na čele slalomového poradia SP základný 20-bodový náskok pred úradujúcou olympijskou víťazkou, majsterkou sveta či držiteľkou veľkého aj malého slalomového glóbusu Shiffrinovou. Dobre však vie, že veľká rivalka bude o dva týždne na americkom snehu v Killingtone pripravená jej prehru vrátiť aj s úrokmi. Uvedomuje si Petra, čo ju čaká v celej sezóne? "Viem, že Mikaela pôjde doma na 150%, aby ma zdolala. Bude to veľký súboj, ale asi nielen medzi nami. Taká Wendy Holdenerová tiež nie je pomalá. Každý teraz bude útočiť. Uvidíme, ako to bude pokračovať. Ja môžem sľúbiť, že do každých pretekov pôjdem s pokorou, ale zároveň ambíciou predviesť čo najlepší výkon. Človek však nikdy dopredu nevie, čo sa stane," podotkla Vlhová.

Na momentálne jedinú slovenskú slalomárku v SP (Veronika Velez-Zuzulová len začína s kondičným tréningom po operácii kolena) v najbližších štyroch dňoch čaká kondičný tréning v domácich podmienkach a potom znova nastúpi do šialeného kolotoča bojov o krištáľové glóbusy. "Šestnásteho odchádzame na sústredenie do Rakúska a 22. novembra potom do Severnej Ameriky, kde budú v Killingtone najbližšie preteky Svetového pohára," doplnila Petra Vlhová.


Tagy: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Michal Svítok; Video: TASR

DISKUSIA