Žiadna iná krajina na tom nie je horšie: Southgate chce popracovať na Achillovej päte Anglicka!

Gareth Southgate a Eric Dier (vľavo)
Gareth Southgate a Eric Dier (vľavo)

LONDÝN - Tréner anglickej futbalovej reprezentácie Gareth Southgate sa chce v príprave na budúcoročné majstrovstvá sveta v Rusku zamerať aj na premieňanie jedenástok. Žiadna iná krajina totiž nemá na veľkých turnajoch horšiu bilanciu v rozstrele ako práve Anglicko.

Od roku 1990 nezvládli futbalisti "Albiónu" šesť zo siedmich penaltových rozstrelov na majstrovstvách Európy, alebo sveta. Jedným zo smoliarov bol aj Southgate, po ktorého neúspešnej jedenástke vypadli Angličania v semifinále EURO 1996. Preto chce svoj tím pripraviť čo najlepšie aj na túto alternatívu a po prípravných zápasoch pred svetovým šampionátom by sa mali bez ohľadu na výsledok kopať penalty.

"Premýšľali sme, ako sa čo najlepšie pripraviť na penaltové rozstrely. Či na tréningu, individuálne, alebo v rámci zápasov," povedal Southgate podľa agentúry AP. Anglicko privíta v utorok Brazíliu a po tomto zápase ešte penalty kopať nebudú, ale v marcových zápasoch proti Taliansku a Holandsku by si už rozstrel mohli vyskúšať. "Je to jedna z možností. Chceme aby si to hráči vyskúšali pod tlakom pred plným hľadiskom," dodal Southgate.


Tagy: Anglicko Gareth Southgate

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA