Návrat francúzskeho kanoniera do reprezentácie? Benzema ukončil špekulácie!

Karim Benzema ešte v drese Francúzska
Karim Benzema ešte v drese Francúzska

Útočník španielskeho futbalového klubu Real Madrid Karim Benzema ukončil akékoľvek špekulácie, či by sa niekedy mohol znova objaviť vo francúzskej reprezentácii pod vedením terajšieho trénera. Dvadsaťdeväťročný rodák z Lyonu si neobliekol najcennejší dres už dva roky (od októbra 2015, pozn.), čo spôsobila jeho spojitosť s vydieraním spoluhráča z národného mužstva Mathieua Valbuenu.

Benzemu oslovil kamarát z detstva, aby poslúžil ako prostredník a presvedčil Valbuenu rokovať priamo s vydieračmi, ktorí vraj disponovali sexuálnou videonahrávkou s jeho účasťou. Aj keď vyšetrovanie neskôr preukázalo, že Benzema sa nedopustil trestného činu, milosti zo strany kouča "Les Bleus" Didiera Deschampsa sa nedočkal a dvere do tímu má stále pevne zabuchnuté.

"Kým bude trénerom Deschamps, nemám šancu vrátiť sa do francúzskeho mužstva," vyhlásil Benzema pre televíznu stanicu Canal+. Zároveň dodal, že aj keď ho spomenutý kormidelník opomenul pri tvorbe nominácie na minuloročné ME, stále nestráca vieru v súvislosti s MS 2018. "Dúfam v to, ale je to už viac ako dva roky, takže nebuďme hlúpi," dodal 81-násobný reprezentant.


Tagy: Karim Benzema Francúzsko Mathieu Valbuena Didier Deschamps

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA