VIDEO Réway nevynechal ani fanúšikov Slovana: Slová novej posily po premiére za belasých

Martin Réway si odkrútil premiéru v drese Slovana
Martin Réway si odkrútil premiéru v drese Slovana

BRATISLAVA - Hráči Slovana Bratislava v pondelok získali v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) všetky tri body, keď pred vlastnými fanúšikmi zdolali Salavat Julajev Ufa 3:2. Zverenci Eduarda Zankovca viedli gólmi Michala Řepíka, Zacha Boychuka a Michala Sersena už 3:0, no súper zásahmi Joonasa Kemppainena a Antona Burdasova skorigoval na rozdiel jediného gólu.

Premiéru v belasom drese si odkrútil Martin Réway: "Po prvom zápase sa cítim celkom dobre, čakal som, že to bude horšie. Som rád, že sme tento duel zvládli, podržal nás aj brankár. S chalanmi v útoku sme mali niekoľko dobrých akcií a verím, že to bude ešte lepšie. Diváci dnes utvorili super atmosféru, ďakujeme fanúšikom za podporu. Dúfam, že budeme podávať také výkony, aby mali fanúšikovia dôvod chodiť na naše zápasy."

Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.

"Ťažký zápas, kvalitný súper, myslím si, že to bolo vyrovnaný duel. Dali sme rýchly gól a tesný náskok vydržal dlho. Zaplať pán Boh, že sme súperovi odskočili o tri góly. Potom sme si to v závere zbytočne skomplikovali, našťastie sme to udržali a urvali tri body," potvrdil tiež český brankár belasých ​Jakub Štěpánek.

O ťažkom zápase hovoril aj domáci kouč Zankovec: "Bol to ťažký duel. Najmä v druhej tretine sme hral viac stiahnutí vzadu, no moji chlapci urobili menej chýb ako v predchádzajúcich súbojoch. Výborne sme hrali aj v oslabeniach, aj preto sme dnes získali tri body."

"Bolo veľmi dôležité po reprezentačnej prestávke začať ziskom troch bodov. Potrebovali sme to. Sme veľmi radi, že sme zvíťazili, aj keď sme si to v závere trochu skomplikovali," zhodnotil stretnutie obranca belasých Michal Sersen  


Tagy: HC Slovan Bratislava Martin Réway HC Salavat Julajev Ufa

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA, TASR, športky
Foto:
TASR - Pavel Neubauer; Video: TASR

DISKUSIA