Brankárska ikona Buffon v slzách: Toto VIDEO vás zaručene nenechá chladnými

Gianluigi Buffon sa po neúspechu Talianska neubránil slzám
Gianluigi Buffon sa po neúspechu Talianska neubránil slzám

MILÁNO - Brankár Gianluigi Buffon sa už viac nepredstaví v drese talianskej futbalovej reprezentácie. Kariéru 39-ročného gólmana v národnom tíme mal slávnostne ukončiť až budúcoročný "mundial" v Rusku, no napokon ju definitívne, a viac ako predčasne, zavŕšil pondelňajší odvetný zápas baráže o postup na MS 2018 proti Švédsku.

Taliani v piatok prehrali 0:1 na severe Európe a následná domáca remíza 0:0 na San Sire spôsobila, že budú chýbať na scéne MS prvýkrát od MS 1958, ktoré sa zhodou okolností uskutočnili práve vo Švédsku.

"Je to sklamanie. Nielen pre mňa osobne, ale aj pre celú futbalovú komunitu, lebo sme nezvládli niečo, čo mohlo byť pre našu krajinu naozaj dôležité. Mrzí ma práve len toto, určite nie skutočnosť, že končím moju reprezentačnú kariéru - čas totiž letí a tak to má byť. Škoda však, že môj posledný oficiálny medzištátny zápas sa bude spájať s nepostupom na majstrovstvá sveta," povedal s neskrývaným plačom 39-ročný veterán v bránke Talianska Gianluigi Buffon podľa spravodajstva FIFA.

Baráž o MS zrejme Buffonovi predurčili hviezdy. Taliansky reprezentačný dres si prvýkrát obliekol na jeseň 1997, práve v baráži o postup na MS 1998. Vtedajší tréner Cesare Maldini ho poslal na trávnik namiesto zraneného Gianlucu Pagliucu v dueli v Moskve proti domácemu Rusku. Symbolicky do Ruska už ako hráč národného mužstva nedostane. "Vedeli sme, že proti Švédom to bude ťažké, ale nevydali sme zo seba to najlepšie. Keď kráčate zlým smerom, znamená to, že ste niekde urobili chybu," dodal Buffon, ktorý priznal, že sa o svojich nástupcov neobáva. "Budúcnosť Talianska? Existuje, pretože máme silu. Keď sa pozriem na Donnarummu či Perina, neľutujem, že končím," skonštatoval dlhoročný gólman Juventusu Turín.

Vyjadril sa aj na margo spoluhráčov, najmä obrancov, s ktorými roky hrával: "Môj Barzagli, môj De Rossi, môj Chiellini...Možno tiež skončia. Myslím si, že Leo Bonucci bude pokračovať. Ďakujem každému," citoval taliansku brankársku legendu denník La Gazzetta dello Sport

Buffonova reprezentačná kapitola trvala neuveriteľných 7320 dní, počas ktorých nazbieral 175 štartov. Svoju najúspešnejšiu chvíľu v nej si prežil počas MS 2006 v Nemecku, kde Taliani získali svoj štvrtý titul svetových šampiónov. Má taktiež striebro z ME 2012 a bronz z Pohára konfederácií 2013.


Tagy: Taliansko Gianluigi Buffon

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA; Video: youtube

DISKUSIA