Dvojnásobný slovenský majster zostal v šoku: S niečím takým som sa ešte nestretol!

Sasu Hovi ešte v drese HC Slovan Bratislava
Sasu Hovi ešte v drese HC Slovan Bratislava

BRATISLAVA - Bývalý brankár HC Slovan Bratislava a dvojnásobný majster Slovenska Sasu Hovi sa uplynulý týždeň opäť vrátil do HDC Slovakia, aby sa spolu s dlhoročným slovenským reprezentantom a hráčom KHL Petrom Podhradským stali tvárami jesenného hokejového kempu organizovaného touto spoločnosťou.

Tento fínsky legionár sa azda najviac vryl do sŕdc hokejových fanúšikov svojím pamätným gólom v sezóne 2007/2008, čím sa stal prvým a zatiaľ jediným gólmanom v slovenskej extralige, ktorému sa takýto kúsok podaril. Na Slovensko sa vracia druhýkrát v krátkom čase na pozvanie svojho bývalého spoluhráča a kamaráta Mira Laža, ktorý je generálnym manažérom hokejového diagnosticko-tréningového centra HDC Slovakia.

“O centre som sa dozvedel vďaka Mirovi Lažovi. Hrávali sme spolu, získali sme dva tituly a zostali dobrými priateľmi. Pricestoval som sem na jeho pozvanie na kemp. Videl som, že tu chlapci z centra robia výbornú prácu a bol som prekvapený jeho úrovňou a technológiami. To som fakt nečakal. S niečím takýmto som sa vo Fínsku doposiaľ nestretol. Uvedomil som si, že by sme mohli spraviť niečo podobné aj u nás. Prišiel som aj s investorom a aj Pasi Puistolom (dvojnásobný majster sveta), aby sme to spolu posúdili.” 

“Máme záujem o kompletnú technológiu a metodiku spoločnosti HDTS. Chceme však zájsť ešte ďalej a implementovať aj prvky z fínskeho hokeja. A týmto spôsobom uviesť do života skutočne unikátny projekt,” upresnil Hovi plány fínskych záujemcov.

Je paradox, že na Slovensku teraz rezonuje téma príchodu hokejového odborníka Jukku Tiikkaju z Fínska na pomoc slovenskému hokeju. A slovenská spoločnosť HDC, ktorá v minulej sezóne bola pri projekte U18, sa spolupodieľa na vývoze know-how do Fínska. Sasu Hovi však v tom žiadne protirečenie nevidí: “Som presvedčený, že žiadna krajina nemôže získať najlepšie riešenia tým, že sa uzavrie a bude hľadať len na domácej pôde. Treba zbierať kvalitné postupy a najlepšie nápady aj z iných krajín. Rozvíjať spoluprácu medzi krajinami je skutočne dôležité, pokiaľ sa chcete v ľadovom hokeji dostať na najvyššiu úroveň. Navyše, bol som aj prekvapený, že slovenská federácia nepokračuje v spolupráci práve s HDC Slovakia.” 

“Myslím si, že tento druh individuálnej a skupinovej prípravy hokejistov je veľmi komplexný, progresívny a hlavne časovo efektívny. Preto rozhodne chceme v čo najväčšej miere podporovať rast takýchto hokejových centier aj u nás vo Fínsku,” uzavrel Hovi.


Tagy: HC Slovan Bratislava Sasu Hovi

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA