Historická blamáž a azúrové slzy! Ohlasy svetových médií po talianskej apokalypse

Talianske denníky po neúspechu v baráži o postup na MS 2018
Talianske denníky po neúspechu v baráži o postup na MS 2018

MILÁNO - Štvornásobný futbalový majster sveta Taliansko neprerazil švédsku oceľ. V pondelok na milánskom San Sire v odvete európskej baráže MS 2018 "Azzurri" len remizovali 0:0 so Švédskom, ktoré sa tak teší z postupu do Ruska po domácej výhre 1:0. Športky vám prinášajú ohlasy svetových internetových médií:

Gazzetta dello Sport (Tal.): "Apokalypsa. Rozhodca nám v druhom zápase uprel jedenástku, no hostia si zaslúžili kopať dve. Nevyužité príležitosti, trochu smoly a žiadny strelený gól v priebehu 180 minút rozhodli, že do Ruska napokon idú Švédi."

Corriere della Sera (Tal.): "Taliansko - Švédsko 0:0! Addio Mondiale! My nejdeme na majstrovstvá sveta?! Historická blamáž na San Sire. Azúrové slzy a žlto-modrá radosť."

Tuttosport (Tal.): "Taliansko mimo MS po 60 rokoch. Neskórovali sme v baráži proti Švédsku, ktorému stačil na postup vlastný gól z prvého zápasu."

Expressen (Švéd.): "Svet je v šoku a my tiež. Cítim sa ako stopercentný Švéd, odkázal talianskym predkom John Guidetti."

Svenska Dagbladet (Švéd.): "Senzácia! Najťažšie vybojované majstrovstvá sveta v histórii. Lístok do Ruska má hodnotu 100 miliónov a možno aj zlata?"

UEFA.com: "Švédsko sa prebojovalo na majstrovstvá sveta po impozantnej hre v defenzíve. Chýbalo tam od roku 2006."

Daily Mail (Angl.): "Postup na majstrovstvá sveta máva rôzne podoby. Oslavujúci švédski hráči v bezbrehej nálade po záverečnom hvizde na San Sire prevrhli improvizované televízne štúdio Kanal 5 počas rozhovoru s trénerom Jannem Anderssonom neďaleko rohovej zastávky. Mikael Lustig predviedol bizarný tanec. radosti."

idnes.cz (ČR): "Švédsky múr odolal, Taliani budú chýbať na majstrovstvách sveta prvýkrát od roku 1958."

Bild (Nem.): "Zlé pre futbalový svet, dobré pre Nemecko. Takto nejako sme si to predstavovali, zvyšok si musíme uhrať sami."

De Telegraaf (Hol.): "Švédi poslali Talianov do smútku."

Sport Expres (Rus.): "Božská komédia, zlyhanie Talianska."

L´Equipe: "Zemetrasenie v Taliansku, tentoraz futbalové."


Tagy: Taliansko

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA