Direkt na bradu hneď v úvode sezóny: Ruský reprezentant si už zrejme v NHL nezahrá

Nikolaj Kuľomin
Nikolaj Kuľomin

NEW YORK - Hokejisti New Yorku Islanders sa budú musieť pravdepodobne do konca sezóny NHL zaobísť bez útočníka Nikolaja Kuľomina. Ruský krídelník podstúpil v pondelok operáciu ramena, po ktorej ho čaká približne polročná rekonvalescencia.

Kuľomin doplatil na náraz do mantinelu po strete s Ericom Grybom v minulotýždňovom zápase s Edmontonom. Tridsaťjedenročný hokejista opustil plochu držiac si rameno a po vyšetreniach lekári určili, že sa musí podrobiť operácii. Do zostavy Islanders by sa mohol v tomto ročníku vrátiť, iba ak by "ostrovania" postúpili ďaleko v play-off. Je reálne, že Kuľomin už dres newyorského tímu nikdy neoblečie, keďže po sezóne mu vyprší kontrakt a Islanders mu podľa zámorských médií už nový neponúknu.

Dvojnásobný majster sveta pôsobil v minulosti v Metallurgu Magnitogorsk, NHL okúsil už v tíme Toronta Maple Leafs, hráčom Islanders je od roku 2014. Spoluhráč slovenského brankára Jaroslava Haláka nazbieral v prebiehajúcej sezóne tri body (1+2) v 13 zápasoch. Informáciu priniesol denník Newsday.


Tagy: New York Islanders Nikolaj Kuľomin

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA