Škriniar je po výhre rád hlavne za Ďuricu: Rozlúčka bola pekná a víťazná

Milan Škriniar a hráč Nórska Jo Inge Berget
Milan Škriniar a hráč Nórska Jo Inge Berget

TRNAVA - Brankár Matúš Kozáčik a defenzívny univerzál Milan Škriniar prispeli k tomu, že slovenská futbalová reprezentácia v utorok v Trnave neinkasovala a napokon zvíťazila 1:0 nad Nórmi v medzištátnom prípravnom stretnutí. Jediným úspešným strelcom pri rozlúčke stopéra Jána Ďuricu, dlhoročnej opory zadných radov, bol stredopoliar Stanislav Lobotka, ktorý rozhodol o triumfe Slovákov v 93. minúte.

"Rozlúčka bola pekná a víťazná, čo nás teší. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, no sme radi, že napokon prišlo. V kvalifikácii o MS sme inkasovali v posledných minútach, teraz sa nám to vrátilo," povedal 22-ročný obranca Interu Miláno Škriniar a na margo lúčiaceho sa spoluhráča Ďuricu pokračoval: "Aj my sme to prežívali, že Jano nás v reprezentácii opúšťa; cítili sme, že je to jeho posledný zápas, chceli sme mu dopriať víťazstvo. Sme radi, že sa to podarilo." Radosť z Lobotkovho presného zásahu si Škriniar vychutnal na netradičnom mieste: "Gól som videl v šatni v televízii. Vonku sme nevydržali, bola zima, a preto sme aj s inými striedajúcimi hráčmi išli do šatne. So Stankovho gólu sme sa teda tešili tam."

Gólman Viktorie Plzeň Kozáčik bol, pochopiteľne, spokojný, a nielen s čistým kontom. "Zvládli sme posledný zápas v roku. Som rád, že sme sa fanúšikom odvďačili víťazstvom. Takéto zápasy sú nebezpečné - gólman nemá veľa roboty, no jedna situácia môže rozhodnúť. Napokon to bolo na tej správnej strane. Jankovi sa rozlúčka podarila, keďže sme vyhrali. Myslím si, že je rád, spokojný, a že si to užil," skonštatoval skúsený 33-ročný brankár.

Slováci si na Štadióne Antona Malatinského napravili chuť po piatkovej ľvovskej prehre 1:2 s Ukrajincami. "Vyskúšali sme si v tomto prípravnom dvojzápase určité veci a vieme, že už neexistuje ľahký súper; nikto nám nič nedá zadarmo. Mínus je to, že sme nedokázali postúpiť do baráže o MS; myslím si, že chýbal maličký kúsoček, že sme si to zaslúžili a mohli sme tam byť. Na druhej strane, máme nové skúsenosti a verím, že ich zúročíme v nasledujúcich rokoch," uzavrel Matúš Kozáčik.


Tagy: Slovensko Stanislav Lobotka Milan Škriniar

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA