Toto robiť rozhodne nemala: Nadal uspel v súdnom spore s bývalou ministerkou

Rafael Nadal
Rafael Nadal

PARÍŽ - Španielsky tenista Rafael Nadal vysúdil od bývalej francúzskej ministerky zdravia, mládeže a športu Roselyne Bachelotovej 10 000 eur za poškodenie dobrého mena a 2000 eur ako kompenzáciu právnych nákladov.

Politička minulý rok v televíznom rozhovore obvinila Nadala z dopingu. Jednotka terajšieho svetového rebríčka ATP vo dvojhre na súde žiadala odškodné 100 000 eur za ujmu na osobnostných právach. Parížsky súd zároveň uznal Bachelotovú vinnou z ohovárania a dal jej podmienečnú pokutu 500 eur splatnú v prípade recidívy. Informácie zverejnila napríklad BBC.

Tridsaťjedenročný držiteľ 16 grandslamových titulov Nadal v stanovisku po vynesení rozsudku okrem iného predznamenal, že peniaze venuje na dobročinné účely vo Francúzsku. Nadal tento týždeň pre zranenie pravého kolena odstúpil z londýnskeho šampionátu ATP Finals po pondelňajšej prehre 6:7 (5), 7:6 (4), 4:6 s Belgičanom Davidom Goffinom v základnej skupine Peta Samprasa. Už dva týždne je istou koncoročnou jednotkou počítačového poradia.

"Chcem brániť moju integritu a povesť a zároveň sa zastať hodnôt, ktoré hájim počas celej kariéry. Želám si dosiahnuť, aby nik nepáchal zraňujúce a falošné obvinenia športovcov prostredníctvom médií a bez dôkazov," uvádzalo sa vo vlaňajšom aprílovom komuniké Nadala. "Viackrát sa ku mne doniesli podobné komentáre a tento bude posledný, pretože ju zažalujem a urobím to v každom ďalšom takomto prípade. Už som z toho unavený. Pracoval som počas mojej kariéry pritvrdo na to, aby som počúval takéto vyjadrenia od osoby, ktorá by mala vážiť slová, pretože bola ministerkou vo významnej krajine," skonštatoval Malorčan pred rokom a pol.

Bachelotová v programe Le Grand 8 televízneho kanála Direct 8 šokujúco vyhlásila: "Vieme o slávnom zranení Rafaela Nadala, ktoré viedlo k 7-mesačnej prestávke, že to určite bolo pre pozitívnu kontrolu." Vo všeobecnej rovine dodala, že autority "síce - samozrejme - nie vždy, ale veľmi často nezverejňujú prehrešky a sankcie za ne, maskuje sa to za dlhodobé zdravotné problémy". Francúzka hovorila krátko po tom, ako začiatkom marca 2016 vyvstala dopingová kauza ruskej tenistky Marie Šarapovovej.


Tagy: Rafael Nadal Roselyne Bachelotová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA