VIDEO premiérovej bitky Plekanca v NHL, Gudas s trestom do konca zápasu

Tomáš PlekanecTomáš Plekanec Zdroj: yahoo.com

BRATISLAVA - Hokejisti Philadelphie Flyers hrali zápas proti Winnipegu (2:3pn) od desiatej minúty bez českého obrancu Radka Gudasa, ktorý bol vylúčený za sekanie na päť minút a do konca zápasu. Prvýkrát sa v súťaži pobil Tomáš Plekanec, ktorý si pripísal aj dve prihrávky, napriek tomu s Montrealom podľahol Arizone 4:5.

Gudas oslabil tím za stavu 2:0. Český obranca zvádzal súboj s Mathieu Perreaultom, ktorý spadol na ľad. S rovnováhou bojoval aj Gudas, ktorý pritom nechtiac ale silno udrel súpera do oblasti tesne pod krkom. Domáci i zásluhou gólu Perreaulta v ďalšom priebehu vyrovnali a rozstrel rozhodol Bryan Little.

Po akciách Čecha Plekanca sa Montreal proti Arizone ujal v prostrednej tretine vedenia 3:2 a 4:3. V prvom prípade kladniansky odchovanec zaviezol puk z obranného do útočného pásma a nabil Joeovi Morrowovi, ktorý sa trafil z ľavého kruhu. Pri druhej gólovej akcii vyhral vhadzovanie priamo na skórujúceho Shea Webera.

Po vypršaní druhej tretiny sa strhla na ľade mela, v ktorej si Plekanca pri delení dvojíc bral stranou Brad Richardson. Český útočník sa po súperovi zahnal, ten mu to vrátil päsťou a následne obaja zhodili rukavice. Plekanec v jednej chvíli zvalil Richardsona na ľad, ale súper, ktorý sa bije raz dvakrát za sezónu, sa stihol zdvihnúť a v celej bitke rozdával rany len on.

Arizona nakoniec v poslednej časti dvoma gólmi v presilových hrách zápas otočila na 5:4 a prvýkrát v tejto sezóne zvíťazila v základnej hracej dobe.

Viac o téme: Jakub Voráček Tomáš Plekanec Radek Gudas
  • Zdroj: ČTK, športky