VIDEO 99 trestných minút a bitka aj na striedačke: NHL priniesla hokej ako za starých čias

Luke Witkowski (držaný rozhodcom) a Matthew Tkachuk v konflikteLuke Witkowski (držaný rozhodcom) a Matthew Tkachuk v konflikte Zdroj: SITA

DETROIT - Hokejista Detroitu Red Wings Luke Witkowski si nezahrá minimálne v najbližších desiatich zápasoch zámorskej NHL. Dvadsaťsedemročného útočníka suspendovalo oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL pre porušenie pravidla 70.6 o opustení striedačky, za čo dostal automatický zákaz činnosti na 10 duelov.

Znenie hovorí, že "hráč, ktorého rozhodcovia pošlú do šatne, a pre akýkoľvek dôvod sa vráti na ľad alebo striedačku, dostane osobný trest do konca zápasu a bude automaticky suspendovaný na najbližších desať duelov základnej časti alebo play-off".

Witkowského incident sa odohral počas stredajšieho stretnutia Red Wings s Calgary Flames. Necelých šesť minút pred koncom "červené krídla" viedli 6:2 a rodák z mesta Holland sa pobil s obrancom "plameňov" Brettom Kulakom. Okrem päťminútového trestu za bitku dostal aj desaťminútový osobný a rozhodcovia ho poslali do šatne. Pri odchode do tunela ho útočník Calgary Matthew Tkachuk sekol hokejkou do nohy, na čo sa Witkowski vrátil na ľad a pokúsil sa ho konfrontovať. Konflikt vyústil do hromadnej šarvátky, do ktorej sa zapojili aj obaja brankári, a rozhodcovia rozdali celkovo 99 trestných minút.

Oddelenie hráčskej bezpečnosti zároveň oznámilo, že bude riešiť aj Tkachuka a jeho nešportovú "sekeru", za ktorú dostal trest 5+DKZ. Krídelník Flames, ktorý v piatok absolvuje disciplinárny pohovor, bol po meraní síl značne rozhorčený. "Wisniewski, či ako sa volá, bol ako neriadená strela. Snažil sa začať celý ten cirkus, no koľko minút pred koncom? A ešte sa otočí a začne pokrikovať na celú našu striedačku. Nechcel nikam ísť, tak som ho mierne štuchol a povedal som mu, nech zmizne," uviedol Tkachuk.

"Nazval by som to hokej ako za starých čias. Myslím si, že pre hru je to dobré. Privádza to fanúšikov k tomuto športu," reagoval Witkowski.

Viac o téme: Detroit Red Wings Calgary Flames Matthew Tkachuk Luke Witkowski