Famózny Lacko to dokázal: V priebehu siedmich dní vybojoval druhý titul!

Lukáš Lacko v Brescii získal druhý titul v priebehu siedmich dníLukáš Lacko v Brescii získal druhý titul v priebehu siedmich dní Zdroj: internazionalitennisbrescia.com

BRESCIA - Slovenský tenista Lukáš Lacko sa stal víťazom dvojhry na challengeri v talianskej Brescii. Vo finále ako nasadená štvorka deklasoval Litovca Laurynasa Grigelisa 6:1, 6:2 a získal jedenásty titul, druhý v priebehu siedmich dní. Minulú nedeľu tretíkrát triumfoval na Peugeot Slovak Open v Bratislave.

Lacko, ktorý si minulý týždeň odniesol už tretí raz titul z bratislavského challengeru ATP Peugeot Slovak Open v NTC, sa na Apeninskom polostrove snažil o prienik nad čiaru "main draw" na januárových melbournských grandslamových Australian Open. K 13. novembru figuruje na 104. priečke, aktuálne online priebežne už na 93. pozícii, čo by mu takmer naisto malo zaistiť štart priamo v hlavnej súťaži v Melbourne. "Cut" AO 2018 je teoreticky pod 104. stupienkom, ale môže sa pri uzávierke posunúť o niekoľko miest oboma smermi podľa počtu absencií, resp. využitých tzv. chránených renkingov. Tridsaťročný piešťanský rodák Lacko však určite bude k 20. novembru opäť v prvej stovke renkingu ATP. V Top 100 bol dosiaľ naposledy 25. septembra 2016, vtedy presne na 100. mieste.

Lukáš LACKO (4-SR) - Laurynas Grigelis (Lit.) 6:1, 6:2