VIDEO Vedúci Trenčín si doma poradil s majstrom, Košice zvládli súboj s Popradom

Marek Hecl z Dukly Trenčín sa teší po góle Marek Hecl z Dukly Trenčín sa teší po góle Zdroj: TASR

TRENČÍN - V atraktívnom zápase 21. kola Tipsport ligy získali tri body domáci hokejisti Dukly Trenčín, hráčov úradujúceho majstra z Banskej Bystrice zdolali 4:2. Trenčania sa dostali do vedenia v 14. min, keď v presilovke skóroval Marek Hecl. Ten istý hráč o minútu zvýšil na 2:0.

Hostia v tretej tretine zmazali manko zásahmi Bubelu a Mihálika, napokon však odišli bez bodového zisku - na opačnej strane udreli Tibor Varga a do prázdnej bránky Peter Sojčík. Banská Bystrica naďalej je na 3. mieste, na vedúci Trenčín už má desaťbodové manko.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 21. kolo - nedeľa:

HK Dukla Trenčín - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
Góly: 14. M. Hecl (Sojčík, Marcel Hossa), 15. M. Hecl (Pač), 52. T. Varga, 60. Sojčík - 41. Bubela (Hohmann, M. Bartánus), 51. V. Mihálik (Gründling, T. Surový)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, navyše Lamper (B. Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: O. Hejduk, Ulehla - Blümel, Šefčík (všetci ČR), 3636 divákov

Zostavy:
Trenčín: M. Valent - L. Romančík, Starosta, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Pač, Špankovič - Radivojevič, Ölvecký, Bezúch - Marcel Hossa, Bulík, T. Varga - O. Mikula, J. Pardavý ml., M. Hecl - Sojčík, Švec, D. Hudec
Banská Bystrica: Lassila - Kubka, I. Ďatelinka, A. Sedlák, J. Brejčák, Gründling, V. Mihálik, P. Valent, Košecký - Lamper, T. Surový, M. Lunter - Hohmann, Bubela, M. Bartánus - Brittain, Faille, Asselin - Belluš, Češík, Gabor

Liptovský Mikuláš s jednoznačným víťazstvom v Nových Zámkoch

Hokejisti Lipovského Mikuláša zvíťazili na ľade Nových Zámkov 4:0. Skóre v druhej tretine otvoril Lukáš Paukovček, v tretej sa do streleckej listiny zapísali Jakub Langhammer, Matúš Sukeľ a Maroš Piatka. Liptákom s 24 bodmi patrí v tabuľke 9. miesto, Novozámčania sú na 8. priečke a majú 26 bodov. Liptáci uťali sériu šiestich zápasov bez víťazstva. V každom z troch vzájomných dueloch Liptovského Mikuláša a Nových Zámkov v tejto sezóne uspeli hostia a po 60 minútach.

HC Nové Zámky - MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
Góly: 27. Paukovček (B. Rapáč), 41. Langhammer (Piatka, Pacalaj), 44. M. Sukeľ (Kriška), 56. Piatka
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: Cetkovský 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, Milan Hruška 10 min za hrubosť - A. Laco 10 min za hrubosť, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Kubuš - Kacej, Synek, 948 divákov

Zostavy:
Nové Zámky: V. Kováč - M. Jass, A. Salija, Michal Novák, Plášil, Šimek, Milan Hruška, Štumpf, Trávniček - Zbořil, Š. Novotný, Cetkovský - Moňa, R. Špirko, Rajenko - Róbert Varga, V. Škoda, Lantoši - B. Fábry, Rehák, k. Jass
Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Nádašdi, Luža, J. Tabaček, Moravčík, J. Nemec, R. Suchý, Nitriansky, Pacalaj - Kriška, M. Sukeľ, M. Uram - Spilar, Langhammer, Piatka - B. Rapáč, Paukovček, J. Sukeľ - Števuliak, Lištiak, A. Laco

Košice zvládli súboj s Popradom

Už v prvých minútach mali oba tímy možnosť presilovej hry, ale vylúčenia Pulliho, resp. Bondru zostali nevyužité. Košičania mali miernu hernú prevahu a so svojou druhou presilovkou už naložili podľa predstáv. Po výbornej prihrávke Šedivého Kafka prekonal brankára Ivanova - 1:0.

Štart do druhej časti sa vydaril Košičanom. Matejka vysunul do brejku Hovorku, na ktorého blafák Ivanov nedosiahol. Náskok domácich mohol byť krátko nato už dvogólový, ale obranca Michalčin v 23. minúte neuspel v ofenzívnom výpade. Tímy si dávali pozor na chyby v defenzíve, v druhej tretine preto nebolo k videniu veľa nádejných gólových príležitostí. V 33. minúte najskôr hosťujúci Hvila nedotiahol svoj únik do želaného konca a v následnom protiútoku Sujovu šancu zmaril Ivanov. Tretí gól Košíc nepridal ani Petráš v 36. minúte, keď jeho pokus zmaril Ivanov rýchlou lapačkou.

Hostia postupne zvyšovali svoju ofenzívnu aktivitu, ale ich snahy často končili na pozornej obrane Košičanov. Tí založili svoju hru v tretej tretine najmä na protiútokoch. V 51. minúte im vyšiel únik dvoch proti jednému, keď Hovorkovu prihrávku zužitkoval na svoj prvý gól v sezóne obranca Šedivý - 1:0. Pokojné dohrávanie tretieho východniarskeho derby vyrušila pästná výmena Dudáša s Lichancom v 56. minúte, v ktorej mal navrch domáci obranca.

HC Košice - HK Poprad 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 7. Kafka (E. Šedivý, J. Suja), 22. Marek Hovorka (Matejka, Kafka), 51. E. Šedivý (Marek Hovorka, Kafka) - 20. Ježek (Š. Fabian, Buc)
Vylúčení: 9:6 na 2 min, navyše: Dudáš 10 min za hrubosť - Lichanec 10 min za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, D. Konc st. - Jobbágy, Korba, 4527 divákov

Zostavy:
Košice: Habal - Pulli, B. H. Kessel, Matejka, Michalčin, E. Šedivý, Dudáš - L. Nagy, Boltun, Hričina - J. Suja, Marek Hovorka, Kafka - P. Koyš, Pacan, T. Klíma - Š. Petráš, Vrábeľ, M. Novotný
Poprad: A. Ivanov - P. König, D. Brejčák, Ježek, Š. Fabian, Dinda, Jáchym, McDowell, Matej Paločko - Svitana, Mlynarovič, Buc - Šitikov, Heizer, L. Hvila - Abdul, Vartovník, D. Bondra - Štrauch, Lichanec, Kroták

Zvolen si hravo poradil s Detvou

Domáci hokejisti HKM Zvolen zvíťazili jednoznačne 6:2 nad hráčmi HC 07 Orin Detva v regionálnom derby . Domáci po II. tretine viedli o päť gólov (6:1): postupne skórovali Petr Obdržálek (dvakrát), Viktor Fekiač, Oscar Steen, Peter Šišovský a Timothy Coffman. Zásahy hostí dosiahli Frederik Fekiač a Jozef Tibenský. Zvolen je v tabuľke na 4. mieste, Detva na 10. pozícii.

HKM Zvolen - HC 07 Orin Detva 6:2 (2:1, 4:0, 0:1)
Góly: 1. Obdržálek (Coffman, Ross), 20. Obdržálek (O. Steen, Coffman), 23. V. Fekiač (T. Török, Martin Ďaloga), 27. O. Steen (Obdržálek, Ross), 32. Šišovský (J. Kováčik, M. Kytnár), 37. Coffman (Obdržálek) - 9. F. Fekiač (Milý, Ščurko), 58. J. Tibenský (Surovka, Matúš Chovan)
Vylúčení: 5:4, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik - Výleta, Tvrdoň, 2693 divákov

Zostavy:
Zvolen: Nieminen - Ross, Drgoň, J. Kováčik, Hraško, Wharton, Ťavoda, Andersons, T. Bokroš - Obdržálek, O. Steen, Coffman - Michal Chovan, M. Kytnár, Šišovský - Síkela, L. Jurík, Kelemen - Martin Ďaloga, V. Fekiač, T. Török
Detva: Verbickij - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, M. Šimon, D. Jendroľ, Miroslav Macejko - J. Tibenský, Surovka, Piačka - Milý, Murček, Ščurko - Videlka, Gašpar, M. Surový - Utkin, Matúš Chovan, Abramov

Nitra získala tri body na ľade Žiliny

Hokejisti Nitry zvíťazili v stretnutí 21. kola Tipsport ligy na ľade Žiliny 4:2. Favorizovaní hostia položili základ svojho úspechu v úvodných dvoch tretinách, po nich viedli 3:1. Góly Nitranov strelili Matej Paulovič, Tomáš Mikúš, Jameson Milam a Michal Krištof, za domácich skórovali Marcel Holovič a Michal Švihálek. Nitra sa vyšvihla na 5. miesto tabuľkového poradia, Žilina figuruje na 7. pozícii.

MsHK Doxxbet Žilina - HK Nitra 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Góly: 23. Holovič (J. Jurík), 48. Švihálek - 15. M. Paulovič (Milam, Mezei), 24. T. Mikúš (Rýgl), 31. Milam (Blackwater, Ordzovenský), 53. M. Krištof (T. Mikúš, M. Paulovič)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, P. Jonák - Gegáň, Junek, 873 divákov

Zostavy:
Žilina: T. Tomek - Juraško, P. Mikuš, Chaloupka, Poulin, Hatala, Harant, Mendrej, Michal Roman - Klimenta, R. Hruška, Handlovský - J. Jurík, Švihálek. R. Tomas - Stupka, Holovič, Rogoň - Dolinajec, F. Ondruš, E. Švec
Nitra: Lawson - Rýgl, Mezei, Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Korím, Michal Pupák - M. Paulovič, M. Krištof, T. Mikúš - Kutálek, Blackwater, J. Šiška - Miroslav Pupák, Timotej Šille, Csányi - D. König, Ondrušek, Fominych

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HK Dukla Trenčín HC ‘05 iClinic Banská Bystrica
  • Zdroj: SITA; TASR