Ohlasy médií po životnom triumfe Dimitrova: Zaradil sa medzi svetovú tenisovú elitu!

Grigor Dimitrov s trofejou
Grigor Dimitrov s trofejou

LONDÝN - Bulharský tenista Grigor Dimitrov sa od konca predchádzajúceho desaťročia boril so všeobecným označením za tzv. budúci veľký úkaz. Potenciál a očakávania prevratne naplnil až v tejto sezóne. Získal v nej štyri tituly, teda toľko, koľko predtým počas celej kariéry. Navyše, korunoval to triumfom na výberovom šampionáte ATP Finals v Londýne, na ktorý sa kvalifikoval premiérovo. Turnajom prešiel so zápasovou bilanciou 5:0 a posunul sa na tretie miesto v singlovom renkingu, čím si o tri priečky zlepšil osobný rekord. Športky vám prinášajú ohlasy svetových médií na triumf bulharského tenistu:

atpworldtour.com: "Grigor Dimitrov zakončil svoju najlepšiu sezónu najväčším titulom v kariére. Bulhar vyhral piaty zápas v rade na turnaji majstrov, keď v nedeľu zdolal Davida Goffina a pri svojom debute na Masters získal titul."


espn.com: "Grigor Dimitrov získal ako prvý Bulhar v histórii titul na turnaji majstrov a zaradil sa medzi svetovú tenisovú elitu. Počas doterajšej kariéry nenapĺňal svoj potenciál, ale v nedeľňajšom finále bol psychicky silný."

bbc.com: "Bulhar Grigor Dimitrov je po 19 rokoch prvý debutant, ktorý vyhral turnaj majstrov. Šiesty nasadený Bulhar získal najväčší titul vo svojej doterajšej kariére. Sezónu zakončí ako svetová trojka, jeho finálový súper Goffin bude siedmy."

dailymail.co.uk: "Dvadsaťšesťročný Bulhar Dimitrov, pripomínajúci svojim elegantným štýlom Federera ukončil triumfálny týždeň finálovým víťazstvom v Londýne."

reuters.com: "Keď stál Dimitrov v strede kurtu a držal nad hlavou žiarivú trofej pre víťaza turnaja majstrov, bolo vidieť, aká veľká ťarcha mu spadla z ramien."

idnes.cz: "Bulharský tenista Grigor Dimitrov vyhral Turnaj majstrov po finálovom triumfe nad Davidom Goffinom. K životnému úspechu dotancoval s nevídanou gráciou. Pri svojom debute na vrchole sezóny ani raz neprehral."


Tagy: Grigor Dimitrov

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA