Neomylný strelec alebo defenzívna skala? Rozhodnite, kto z jedenástky získa titul Hráč mesiaca

Viacerí futbalisti predvádzali v októbrových zápasoch Fortuna ligy výborné výkony. Hráčom mesiaca sa však môže stať len jeden z jedenástich finalistov. Už čoskoro sa dozvieme, kto tento titul získa, rozhodnúť môžete aj vy.

Dvaja hráči boli v uplynulom mesiaci doslova nezastaviteľní. Stredopoliar Trenčína Ricky van Haaren a útočník Žiliny Samuel Mráz dali gól v každom z troch zápasov. Holanďan v službách AS už vyhral hlasovanie fanúšikov v súťaži o Gól mesiaca október, môže sa tak stať vôbec prvým futbalistom v našej lige, ktorý by v jednom mesiaci triumfoval v oboch pravidelných anketách.

Trikrát skórovali v októbri aj dvaja lídri rebríčka kanonierov Rangelo Janga z Trenčína a Jakub Mareš zo Slovana, ktorí tiež nemôžu chýbať medzi kandidátmi na prestížne ocenenie.

V októbri však na našich trávnikoch nezaujali len úspešní strelci. V prípade Žiliny sme si zvykli, že body zbiera predovšetkým vďaka veľmi produktívnej ofenzíve, no v minulom mesiaci sa mohla spoľahnúť aj na nepriepustnú obranu. V troch víťazných stretnutiach obhajca majstrovského titulu neinkasoval ani raz a aj táto výborná bilancia sa premietla do nominácie brankára Miloša Volešáka i stopéra Dávida Hancka na hráča mesiaca.

Finálovú jedenástku dopĺňajú stredopoliari Erik Daniel z Ružomberka a Brazílčan Ewerton zo Zlatých Moraviec, ktorí sa do tohto výberu dostali na základe najlepších štatistík na svojich postoch, rovnako ako obrancovia Martin Šulek z Trenčína a Erik Čikoš zo Slovana. Oporu trnavskej defenzívy Borisa Godála spolu s už spomenutým Rangelom Jangom posunul do záverečného hlasovania Milan Lešický svojimi dvomi divokými kartami.

Svojho hráča mesiaca si môžete vybrať aj vy v hlasovaní na oficiálnom facebookovom profile Fortuna ligy do utorka 21. novembra do 22.00 h. Každý fanúšik, ktorý sa do ankety zapojí, sa automaticky dostane do žrebovania o atraktívne ceny – loptu s podpisom vybraného futbalistu Fortuna ligy a dve vstupenky na zápas Fortuna ligy podľa vlastného výberu.

Na základe výsledkov hlasovania fanúšikov získajú hráči od 11 po 1 bod. Súbežne s týmto hlasovaním sa k slovu dostane aj odborná porota. Každý z jej členov má pre svoju najlepšiu trojicu k dispozícii päť, tri a jeden bod. Po sčítaní bodov od fanúšikov a odbornej poroty spoznáme Hráča mesiaca.


Tagy: Fortuna liga

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
PR článok
Foto:
fortunaliga.sk

DISKUSIA