Obrovská poklona pre obrovitého Cháru od jeho študenta: Budúci člen Siene slávy!

Zdeno Chára
Zdeno Chára

BOSTON - Keď sa pred necelými 20 rokmi Charlie McAvoy narodil, Zdeno Chára už začínal korčuľovať v NHL. Dnes tvoria 19-ročný Američan a 40-ročný Slovák v Bostone obrannú dvojicu s najväčším vekovým rozpätím v profilige. Nováčik McAvoy má z 19 zápasov v novej sezóne bilanciu 2 góly a 8 asistencií, jeho hokejový mentor Chára o štyri asistencie menej. Ich súhra na ľade však zďaleka nie je len o produktivite.

"Keď sa pozriete do našej šatne, nájdete tam viacero hokejových hviezd. Nie je to však tak, ako to na prvý pohľad vyzerá. Všetci sme si rovní a to je podstatné. Aj Chára je len hokejista ako všetci ostatní. A že by mi mohol byť otcom? Rozhodne to tak neberiem. Zaujíma ma len to, čo spolu dokážeme na ľade," vravel McAvoy v rozhovore pre ESPN.

Na druhej strane McAvoy rád pripomenul, že najvyššieho muža NHL (206 cm), víťaza Stanleyho pohára z ročníka 2010/2011 či prestížnej Norrisovej trofeje zo sezóny 2008/2009, si nesmierne váži. "Je to neuveriteľný hráč, budúci člen Siene slávy. V každom zápase dáva zo seba maximum, nepodlezie latku svojej výkonnosti. Keď hrám s takýmto hráčom, mám ľahší život na ľade," uviedol rodák z Long Beach v štáte New York.

Dlhoročný kapitán Bruins Chára si už vo svojom veku zvykol na rolu mentora pre oveľa mladších spoluhráčov. Pred štyrmi rokmi tvoril dvojičku s Dougiem Hamiltonom, ktorý dnes patrí medzi štyroch najlepších zadákov v Calgary. Vlani sa staral o 20-ročného Brandona Carla a teraz je jeho "študentom" ešte nie 20-ročný McAvoy. "Je to neobyčajne šikovný hráč. Výborne korčuľuje, dobre vedie puk a celkovo má prehľad o dianí na ľade. A čo si na ňom vážim najviac? Veľmi rýchle adaptovanie sa na náš systém hry. Mohli sme to vidieť už počas tých pár zápasov, ktoré odohral v play-off v uplynulej sezóne. Nebýva nervózny vo vypätých situáciách, jeho prínos pre tím je zjavný," povedal Chára o McAvoyovi.

Chára dosiaľ odohral 1369 zápasov v základnej časti NHL a ďalších 147 pridal v play-off. McAvoy má dovedna na konte 25 stretnutí.


Tagy: Zdeno Chára Boston Bruins Charlie McAvoy

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA