VIDEO Besiktas vybojoval postup do osemfinále, Monaco dostalo výprask od Lipska

Hráči Besiktasu oslavujú gólHráči Besiktasu oslavujú gól Zdroj: SITA

ISTANBUL - Futbalisti Besiktasu Istanbul si zabezpečili miestenku v osemfinále Ligy majstrov 2017/2018. Turecký klub spečatil prvenstvo v G-skupine utorňajšou domácou remízou 1:1 s FC Porto. Besiktas má na čele tabuľky pred posledným kolom nedostižný štvorbodový náskok pred portugalským súperom.

Od 29. minúty síce prehrával po góle hosťujúceho stopéra Felipeho, no v 41. minúte vyrovnal Brazílčan Anderson Talisca, ktorému do gólovej pozície prihral po odvážnom prieniku do šestnástky Cenk Tosun. Po zmene strán už diváci vo Vodafone Parku gól nevideli.

V druhom súboji G-skupiny Monaco prehralo doma s Lipskom nečakane hladko 1:4. Úradujúci francúzsky šampión definitívne stratil šancu na odpútanie sa z posledného miesta v tabuľke a nezopakuje senzačné semifinále z minulej sezóny. O druhú postupovú pozíciu budú v 6. kole na diaľku súperiť Lipsko s Portom.

Besiktas Istanbul (Tur.) - FC Porto (Portug.) 1:1 (1:1)
Góly: 41. Talisca - 29. Felipe, rozhoduje: Mateu Lahoz (Šp.)

Besiktas: Fabricio Ramírez - Gönül, Pepe, Tošič (46. Medel), Adriano - Tolgay Arslan, Hutchinson, Talisca (87. Özyakup) - Quaresma (90.+ Negredo), Tosun, Babel

Porto: José Sá - Ricardo Pereira (80. J. M. Corona), Felipe, Marcano, Alex Telles - Danilo Pereira, Héctor Herrera (90. D. Reyes) - Maximiliano Pereira, Sérgio Oliveira, Brahimi - Aboubakar

AS Monaco - RB Lipsko 1:4 (1:4)
Góly: 43. Falcao - 6. Jemerson (vl.), 9. a 31. Werner (druhý z 11 m), 45. Keita. Rozhodoval: Mallenco (Šp.)

Viac o téme: FC Porto Besiktas Istanbul AS Monaco RB Lipsko