Matka nebohej Novotnej prehovorila: Prezradila, o čom sa pred smrťou rozprávali

Jana Novotná
Jana Novotná

BRNO - Tenisový svet ostal v pondelok v šoku po nečakanej správe o úmrtí bývalej českej tenistky Jany Novotnej. Wimbledonska šampiónka z roku 1998 podľahla rakovine. O ťažkej chorobe vedel iba málokto, a preto táto smutná správa otriasla celým svetom. Najnovšie sa k tragickej udalosti vyjadrila aj jej mama Libuše Novotná.

Nie je nič horšie na svete, ako keď rodič prežije svoje dieťa. Bohužiaľ, takéto hrozné chvíle momentálne prežívajú rodičia bývalej skvelej tenistky Libuša a František Novotný. Obaja sa o ňu starali až do poslednej chvíle, kedy prehrala boj s rakovinou. Matka zosnulej Novotnej našla v sebe silu a prehovorila pre český web Blesk.cz


Prezradila aj to, že s Janičkou rozoberali aj tému poslednej rozlúčky. "Aby som pravdu povedala, Janička si v žiadnom prípade neželala nejaký veľký pohreb. Chcela, aby sme sa s ňou rozlúčili v rodinnom kruhu, najlepšie aj mimo Brna," povedala.

Rozlúčka však nebude podľa priania Novotnej. Rodina totiž chcela, aby sa mohli rozlúčiť s bývalou skvelou tenistkou aj jej priatelia. "Pretože má veľmi veľa kamarátov, ktorí si želajú sa s Janou rozlúčiť, tak sme ako rodina nakoniec rozhodli, že pohreb bude v brnenskom krematóriu," dodala pani Libuše.

Posledná rozlúčka s českou tenistkou Janou Novotnou sa bude konať v pondelok 27. novembra od 12.30 h v Brne.


Tagy: Jana Novotná

Zdroj:
športky
Foto:
TASR

DISKUSIA