Mourinho si po 4 rokoch zopakoval prehru v Bazileji: Po prvom polčase sme mohli viesť 6:0

Michael Lang strelil jediný gól zápasuMichael Lang strelil jediný gól zápasu Zdroj: SITA

BAZILEJ - Portugalský futbalový tréner José Mourinho zažil v stredu v St. Jakob-Parku v Bazileji nepríjemné "déjá vu". Pred štyrmi rokmi na sklonku novembra viedol z lavičky FC Chelsea a na štadióne FC Bazilej prehral gólom z 87. min 0:1, jeho autorom bol Mohamed Salah.

Aktuálne si tesnú prehru gólom zo záveru zápasu nechtiac zopakoval už ako kormidelník Manchester United - za domácich skóroval Michael Lang v 89. min. Po zápase Mourinho tradične hľadal veľkohubé argumenty na obranu svojho tímu.

"Po prvom polčase sme mohli viesť 5:0 alebo 6:0. Snažili sme sa hrať s troma útočníkmi, zatiaľ čo súper vyrukoval miestami s piatimi obrancami," povedal Mourinho. Jeho zverenci nastrelili žrď aj brvno (Marouane Fellaini a Marcos Rojo), ale gól nestrelili. V druhom polčase sa karta obrátila a oveľa odvážnejší Bazilejčania predviedli lepší a ofenzívnejší výkon. Jeho vyvrcholením bol "knokautový" gól Michaela Langa, ktorý si nabehol na vzdialenejšiu žrď na prihrávku Raoula Petrettu a skóroval prakticky do prázdnej bránky. Mourinho odmietol porovnanie so zápasom spred štyroch rokov. "Vtedy sme hrali zle a ani neviem, či sme vystrelili na bránku. Teraz to bol iný prípad. Náš výborný výkon v prvom polčase. A prečo sme nedali gól ani po zmene strán? Asi sme si mysleli, že jeden bod a 0:0 stačí," cituje Mourinha po prehre BBC.

Bazilejský šťastný strelec Michael Lang bol v siedmom nebi. "Keď som po strelenom góle videl tie tisícky nadšených tvárí fanúšikov, spoluhráčov či členov nášho realizačného tímu a uvedomil si, že ja som toho príčinou, bolo to dvojnásobne príjemné. Je to ako sen zdolať Manchester United so všetkými týmy hviezdami svetového futbalu. Neverím...," cituje reprezentačného obrancu Švajčiarska Langa portál denníka Blick.

Prvá strata bodov ManUtd v A-skupine LM znamená, že tím Josého Mourinha zatiaľ nepostúpil do osemfinále. Bazilej na druhom mieste zaostáva o 3 body, keď sa už vyrovnal ruskému CSKA Moskva. O dvojici postupujúcich do jarnej vyraďovacej časti rozhodne až záverečné šiesto kolo, v ktorom sa 5. decembra stretnú dvojice Manchester United - CSKA Moskva a Benfica Lisabon - FC Bazilej.

Viac o téme: FC Bazilej Michael Lang