Kamarátky na život a na smrť: Navrátilová prehovorila o zosnulej Novotnej

Martina Navrátilová (vľavo) a Jana Novotná
Martina Navrátilová (vľavo) a Jana Novotná

PRAHA - Smrť českej tenisovej legendy Jany Novotnej zasiahla celý svet. Najťažšie chvíle však prežívajú jej najbližší, teda rodina a blízki kamaráti. Medzi takých sa radila aj ďalšia tenisová velikánka Martina Navrátilová. Tá pre New York Times porozprávala o zosnulej Novotnej, čo všetko pre ňu znamenala.

Jana Novotná zomrela v nedeľu, keď prehrala svoj boj s rakovinou. A práve ona bola osobou, ktorá stála pri Navrátilovej v najťažších časoch. Dalo by sa teda povedať, že boli kamarátky na  život a na smrť. 


"Jana bola jednoducho skvelá. Keď som v Paríži v roku 2010 podstupovala ožarovanie, hrozne sme sa vtedy zblížili," prezradila Navrátilová o wimbledonskej šampiónke z roku 1998. "Jej podpora bola neochvejná," dodala.

Smrť jej kamarátky ju preto veľmi zaskočila. Ešte pred rozhovorom povedala: "Nie som si istý, či o tom môžem hovoriť. Nechcem stále plakať." Navrátilová videla Novotnú ešte tento rok pred grandslamovým turnajom na tráve. "Videla som ju ešte pred Wimbledonom a vyzeralo dobre," povedala.
 


Tagy: Martina Navrátilová Jana Novotná

Zdroj:
športky
Foto:
TASR

DISKUSIA