VIDEO UEFA vyšetruje hviezdu Realu: Ak sa preukáže vina, trest ho neminie!

Dani Carvajal (2) so spoluhráčmi oslavuje gól Realu proti APOELU
Dani Carvajal (2) so spoluhráčmi oslavuje gól Realu proti APOELU

MADRID - Futbalistom Realu Madrid možno bude v osemfinále Ligy majstrov chýbať obranca Dani Carvajal. Podľa UEFA mu totiž hrozí dodatočný dvojzápasový trest za to, že si nechal v utorňajšom zápase základnej skupiny s APOEL Nikózia dať v 90. minúte úmyselne žltú kartu.

Pre Carvajala išlo o tretie napomínanie v súťaži a automaticky tak príde o posledný zápas skupiny proti Dortmundu, v ktorom však už Realu o nič nepôjde. Anglický celok už má isté prvé miesto a Realu vyniesla istý postup z druhej priečky utorková výhra 6:0 na Cypre.

Ak by disciplinárna komisia UEFA dospela k záveru, že si Carvajal nechal skutočne dať kartu úmyselne, dostal by dvadsaťpäťročný španielsky reprezentant dvojzápasový trest. Prišiel by tak o obe stretnutia osemfinále, ktoré sú na programe na prelome februára a marca.

Real nemá s podobným previnením problémy po prvýkrát. V ročníku 2010/11 bol potrestaný jeho vtedajší tréner José Mourinho za to, že nabádal Sergia Ramosa a Xabiho Alonsa, aby sa v predposlednom zápase s Ajaxom nechali vylúčiť. Hráči, kouč aj klub navyše dostali pokuty.

Zaslúži si Carvajal dodatočný trest?

Hlasovalo: 228


Tagy: Dani Carvajal APOEL Nikózia Real Madrid CF

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA; Video: GOL

DISKUSIA