Dopingový hriešnik s novou zmluvou: Ruská hviezda si vybrala nový tím

Danis ZaripovDanis Zaripov Zdroj: khl.ru

KAZAŇ - Ruský útočník Danis Zaripov podľa očakávanie podpísal kontrakt s klubom Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Ak Bars Kazaň. Dohoda znie do leta 2019, Zaripov bude hrať s tradičnou dvadsaťpäťkou na drese. Informuje o tom oficiálny web Kazane.

Zaripovovi pritom iba v utorok skrátila Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) dištanc za porušenie antidopingových pravidiel z dvoch rokov na šesť mesiacov. Od štvrtka tak môže znova hrať. V júli mu dali zákaz štartu so spätnou platnosťou od 23. mája za nález pseudoefedrínu. IIHF teraz skonštatovala, že hráč uspel s odvolaním. Rozhodnutie sa opieralo o rozsiahlejšie dôkazové materiály a expertné stanoviská v porovnaní s prvotným verdiktom.

Tridsaťšesťročný Zaripov začiatkom mesiaca priznal kontakt s klubom severoamerickej NHL St. Louis Blues. V spomenutej zámorskej profilige by jeho suspendácia od IIHF a nadnárodnej KHL nebola relevantná, pretože látka, na ktorú ho pozitívne testovali, nie je podľa jej pravidiel zakázaná.

Zaripov strávil predchádzajúce štyri sezóny v Magnitogorsku a predtým hral za Kazaň, do ktorej sa vrátil na začiatku júla. S tímom však po dopingovom náleze ukončil spoluprácu. Krídelník odohral v KHL vrátane play-off 603 stretnutí, v ktorých zaznamenal 565 kanadských bodov (254+311). Dovedna štyrikrát sa tešil zo zisku Gagarinovho pohára. S ruskou reprezentáciou vybojoval päť medailí na MS - tri zlaté (2008, 2009 a 2014) a po jednej striebornej i bronzovej.

Viac o téme: Danis Zaripov Ak Bars Kazaň
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: khl.ru
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články