Mečíř pozná svojho nástupcu: Dominik Hrbatý novým daviscupovým kapitánom Slovenska!

Dominik Hrbatý
Dominik Hrbatý

BRATISLAVA - Dominik Hrbatý sa stal novým kapitánom slovenského daviscupového tímu. Finalista MS tenisových družstiev z roku 2005 nahradí Miloslava Mečířa, ktorý zo zdravotných dôvodov nebude pokračovať vo funkcii.

Hrbatý dostal na piatkovom zasadnutí výkonného výboru Slovenského tenisového zväzu viac hlasov ako druhý kandidát Karol Kučera. Debut v úlohe šéfa daviscupovej lavičky zažije v apríli 2018 v bratislavskom NTC v dueli 2. kola 1. skupiny euro-afickej zóny proti Bosne a Hercegovine. Mečíř bol doteraz jediný kapitán daviscupového tímu v ére samostatnosti. Olympijský víťaz zo Soulu 1988 na tomto poste skončil po dlhých 24 rokoch.

Hrbatý je v Davis Cupe slovenským rekordérom. Za 14 rokov nastúpil v 26 stretnutiach a odohral 58 zápasov, z nich 33 vyhral. V roku 2005 bol lídrom tímu, ktorý to dotiahol až do finále bojov o "šalátovú misu". V súboji proti Chorvátsku zdolal Maria Ančiča i Ivana Ljubičiča, Slováci však napokon prehrali 2:3. V prestížnej súťaži získal skalpy bývalých svetových jednotiek Brazílčana Gustava Kuertena, Američana Andyho Roddicka či Rusov Jevgenija Kafeľnikova a Marata Safina.

Hrbatému sa po zvolení do funkcie daviscupového kapitána splnil jeden zo snov. "Veľmi som sa tejto správe potešil, keď mi pán Igor Moška pred chvíľou zatelefonoval. Viem, že chlapci to už vedeli o čosi skôr. Poviem úprimne, aj som si poplakal. Je to pre mňa veľká vec, opäť sa vrátiť do reprezentácie, teraz už v takejto pozícii. Prvými krokmi bude určite stretnutie s chalanmi, oboznámim ich s mojimi predstavami, aj čo sa týka zloženia realizačného tímu," povedal v bezprostrednej reakcii Hrbatý.

Medzi členmi výkonného výboru najskôr prebehla rozprava, potom prišlo na rad tajné hlasovanie. "Dominik Hrbatý dostal desať hlasov, Karol Kučera tri. Bola to ťažká voľba, lebo Domino i Kájo boli výborní kandidáti, sú to veľké osobnosti slovenského tenisu. Verím, že sa Dominovi bude v novej pozícii dariť a v apríli uspeje s chlapcami proti kvalitnému tímu Bosny a Hercegoviny na čele s hráčom Top 50 Damirom Džumhurom," povedal Igor Moška, generálny sekretár STZ.

Fedcupovú reprezentáciu Slovenska povedie aj v roku 2018 Matej Lipták. Jeho zverenky nastúpia vo februári v AEGON aréne v dueli 1. kola II. svetovej skupiny proti silnému Rusku. Najväčším úspechom tímu vo Fed Cupe pod Liptákovým vedením bolo semifinále v roku 2013.


Tagy: Davis Cup Dominik Hrbatý Slovensko

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA